Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz ötlet ennyi diákhitelt...

Rossz ötlet ennyi diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodok, hogy átmegyek az állatorvosi egyetemre, és akkor ki kell fizetnem 2 félévet, valamint sajnos szüleim sem tudnak támogatni az első két év után. Gondolkodtam rajta, hogy dolgozok, de megnéztem az órarendet, és nem igazán látok esélyt rá, hogy mellette el tudnék menni. Tehát maradt a diákhitel, ami 4 és félmillió Ft körül lenne, ha eléggé meghúzom magam. Ebből 2 millió Diákhitel 2, és 2 és félmillió Diákhitel 1. Természetesen megpróbálnék hétvégente valamennyit dolgozni, illetve remélem a vége felé már tudnék rendelőbe is elmenni, de nem mertem azokkal kalkulálni egyelőre. Szerintetek ez az összeg nagyon sok, esélyem sem lenne visszafizetni, és inkább engedjem el az állatorvosit, vagy még visszafizethető az összeg?

2021. okt. 10. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Először is kérdés, hogy biztosan jól számoltál-e, az állatorvosin közel 1,5 millió forintba kerül egy félév, és 11 féléves a szak. Másrészt viszont ez az ország egyik legjobb, legnívósabb szakja, végzés után azonnal lesz jó munkád, ha akarod, itthon, ha akarod, külföldön. Az akár sokmilliós hitel első ránézésre nem néz ki jól, de azért ez nem a világ minden pénze, valaki ennyit vesz fel egy autóra, ami napról napra kevesebbet ér, és költeni is kell rá. Ezzel szemben te egy olyan képzésre kívánsz költeni, ami várhatóan életed végéig jólét biztosít neked és családodnak. A Diákhitel ráadásul nem is egy piaci kondíciókkal bíró hitelforma, hanem annál sokkalta kedvezőbb. Gondold át! A képzés ideje alatt nem fogsz tudni dolgozni, ezen kár is töprengened, teljes embert kíván a szak, nagyon sokat kell tanulni, nagyon nehéz. Hogy megéri-e akár fizetősön is? Szerintem igen, de a döntés a tiéd. Én igyekeznék legfeljebb csak a DH2-t felvenni kizárólag a tandíjra, kolit várhatóan kapsz, a többiben meg szíveskedjenek a szülők segíteni, ha látják, hogy komolyan gondolod, nem fogják megbánni. Életed későbbi szakaszában talán már nem is az anyagiakon fogsz tipródni, hanem azon, hogy honnan kellene öt évet szerezned egy nappali tagozatos képzésre. A pénz visszajön, az időd soha. Ha most nem csinálod meg, később biztosan nem fog menni (meg akkor már értelme sincs sok).
2021. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Visszalehet fizetni ennyit amúgy. Ki tudsz menni majd külföldre is dolgozni, ott néhàny èv tapasztalattal, ez a 3 havi fizetésed kb.


Ha év közbe nem is fogsz dolgozni, ami megértek suli mellet, de a nyarakat végig nyomhatod, akár érdemes gondolkodni külföldi munkàba is nyáron.

2021. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Az a baj, hogy már 22 éves vagyok, így sajnos csak 29 éves koromra végeznék vele. Szüleim sajnos nem fognak tudni segíteni már, mert nyugdíjba mennek, így nem lesz pénzük arra, hogy még engem is eltartsanak, mint eddig. Ha ezt a félévet be tudnám még passziváltatni (ez az 5.), akkor csak két félévet kell kifizetnem, ami 3 millió, de természetesen elmennék dolgozni akkor most, és úgy számoltam, szeptemberig talán 1 milliót össze tudnék gyűjteni.

2021. okt. 10. 23:20
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát a külföldi munkát nem tudom annyira. Tudom, hogy anyagilag jobban megérné, de tudom magamról, hogy nagyon hiányozna a családom, barátaim, és nem tudom, hogy megérné-e a pénz a lelki nyugalmam. Plusz, ha jól tudom, egyetem elvégzése után 10 évig nem is lehet külföldre menni dolgozni.
2021. okt. 10. 23:22
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

#4. "Plusz, ha jól tudom, egyetem elvégzése után 10 évig nem is lehet külföldre menni dolgozni."


Rosszul tudod, ez még az állami képzési forma esetén sem igaz, ha pedig önköltségen tanultál, pláne ott dolgozol egész hátralévő életedben, ahol akarsz.

2021. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem érné meg
2021. okt. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak így oldható meg,akkor nem rossz ötlet.Ezzel kapsz olyan végzetséget,amivel később lazán vissza fizeted.Ha a jövőd a tét,akkor ez nem sok érte.A diákhitelt pont erre találták ki.
2021. okt. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Állatorvosisként azt tudom mondani, hogy sokan megoldják, hogy dolgoznak mellette (leginkább kisállat patikában vagy rendelőben). De ez leginkább úgy fér bele, ha jó pár órát kihagy napközben és estig dolgozik. Nekem nem fért bele soha az időmbe.

Ugyanakkor most hallottam egy beszélgetést, hogy elment egy rendelőbe álláshirdetésre. De a helyszínen már közölték vele, hogy más állatorvosis ingyen jönne gyakorlatot szerezni, jóval hátrébb került az esélyesek listáján így, hogy ő pénzt is szeretne ezzel keresni.

"Másrészt viszont ez az ország egyik legjobb, legnívósabb szakja, végzés után azonnal lesz jó munkád, ha akarod, itthon, ha akarod, külföldön." Azért a "lesz jó munkád", amit gondolom pénzben ért az illető, kicsit vitatkoznék vele. Egy kezdő állatorvos fizetése sok helyen 150ezer ft körül van itthon. Utána kell további képzésekre menni (kamarai pontok miatt, szakállatorvosi képzés,...), ami szintén nem kevés pénz, amit a munkáltató vagy fizet vagy nem. Ha meg az ember akarja saját magát is építeni, ahhoz is kell pénz (egy sima műtősruha szett 15ezer, fonendoszkóp több tízezer,...), de ilyeneket már egyetem alatt venni kell, ahogy igény szerint tankönyveket is meg kell venni (több tízezer néha).

2021. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

#8. "Azért a "lesz jó munkád", amit gondolom pénzben ért az illető"


Nem csak erre értettem, hanem a szakma szépségére és a társadalmi megbecsülésre is. Egy idő után pénzben is (külföldön kicsit előbb, mint itthon). Egyébként nagyon jó, hogy leírtad a tapasztalataidat és korrigáltál, köszi!

2021. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az előzőek teljesen egyetértek, szerintem megéri, én csak szeretném kiegészíteni. Ha esetleg tervezel gyerekeket, akkor 2 után feleződik, 3 gterek után pedig megszűnik a tartozásod
2021. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!