Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másfél hónap sikertelen...

Másfél hónap sikertelen álláskeresés után van értelme még próbálkozni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan az állásinterjúkat járom, de mindenhol visszautasítanak. Előző helyemről kirúgtak a próbaidő végén, amivel persze nem dicsekszem el, de mindig annyira belemennek ebbe a témába, hogy vagy összekamuzok valamit vagy elmondom az igazat és azzal meg is pecsételem a sorsomat.

Minden motiváció és kedv kiment már belőlem, egy értéktelen humán diplomám van és úgy érzem ez a szakma már kivetett magából. Minél több idő telik el munka nélkül, annál kevesebb esélyem lesz. Belefektettem 5 évet meg egy csomó pénzt az egyetembe és nem megyek vele semmire.

Csak nem tudom merre kellene elinduljak, mert konkrétan semmihez nem értek, nincs C meg D kategóriás jogsim, egy pénztárgépet nem tudok kezelni, hogy legalább eladónak elmenjek vagy a mekibe.



2021. okt. 13. 23:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Talán a fényből akarsz a következő 30-40 évben megélni?
2021. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem mondtak semmit, hogy miért rúgtak ki végül? Ha nem a te hibád volt (hanem pl rájöttek, hogy mégsem kell egy fulltime ember, hogy ellássa a feladatkört, lecsökkentették a budget-et, stb), esetleg rájuk írhatnál, hogy adjanak egy ajánlólevelet, amiben tisztázzák, hogy rajtad kívül eső okokból lettél elbocsátva.


Ha erre nincs lehetőség akkor végső soron mondhatod azt is, hogy közös megegyezéssel jöttél el, nem éreztétek úgy, hogy te és a cég jó match voltatok. Ezek után egyből rátérhetsz, hogy viszont miért gondolod hogy a cég ahová jelentkezel jobb lenne számodra.


Másfél hónap egyébként egyátalán nem vészes, főleg ha a karriered elején vagy.

2021. okt. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 Szinte biztos, hogy túl sokan lettünk pályakezdők és az volt az oka. Legutolsó hónapban csatlakozott egy frissdiplomás, aki korábban ott volt gyakornok, majd rá pár héttel raktak ki engem. Persze ezt nem mondták ki, lehet tényleg velem volt a baj, csak én így gondolom.
2021. okt. 20. 09:15
 14/16 anonim válasza:

Engem próbaidő lejárta előtt 5 nappal "rúgtak ki".

Bár ilyenkor nem tudom, hogy ez kirúgásnak számít-e...


A 11 hetet végigunatkoztam. A vége felé hangoztattam is, hogy ez mennyire uncsi... Valószínűleg ezért váltak meg tőlem...

De őszintén, nem bánom. Addig is minden héten interviewra jártam...

Mai napig nem értem, hogy a vezetők, legalább az áruházvezető, ennél a cégnél nem látják, hogy fele annyi munkaerő elég lenne egy-egy műszakban?! Nem hinném el,hogy ezért a "munkáért" fizetnek, ha nem tapasztaltam volna meg.

2021. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez még semmi.

Én majdnem 3 honapja keresek IT állást, gondolom a tapasztalat hiany miatt nem vesznek fel...

2021. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Napi 8 órában keresel munkát? Ha igen, tuti találsz. Írj munkakörre szabott önéletrajzot , mot.levelet.

Másfél hónap még nem sok, majd fél-1 év után aggódj.

2021. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!