Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt a GYIK univerzumban miért...

Itt a GYIK univerzumban miért keres mindenki legalább nettó 500 ezret, a való életben meg a legtöbb embertől azt hallom hogy nehéz a megélhetés?

Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondja senkisem hogy mindenki 500 ezret keres, és hidd el az se olyan sok.
2021. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert aki a polcot rakja feleannyiért, az nem ér rá ide írogatni.
2021. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Itt szeretnek szerénykedni az emberek.
2021. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
mert az üzleti kategóriát nem a 0 üzleti érzékkel megáldott trógerek látogatják.
2021. okt. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Én nem azt látom itt se, hogy "mindenki" nettó 500-at keresne.

Amúgy a GYIK nem reprezentatív, eleve ide azok írogatnak akik vannak olyan helyzetben, hogy hobbiból interneteznek és erre akár napközben is ráérnek - valószínűleg nem a 18 órázó szalagmunkások, vagy a feketén melózó borsodi segédmunkások járnak ide, akik szerencsétlenek szrt se keresnek, hanem a középosztály a fő látogatója az oldalnak szerintem, ezért itt más az átlag, mint országosan.

2021. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Azért sokan nem keresnek közel sem nettó 500 ezret. Mivel egy burkoló jóval nettó 5 millió felett keres hetente.
2021. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a #5 leírta amit én is szerettem volna.


A GYK közössége (legyünk engedékenyek, vegyük úgy hogy a valós keresetüket írják az emberek), egyszerűen nem a keveset keresőkből áll.

Nem egy elit klub, vagy valami, de valószínűleg reális, hogy a nem minimálbért keresők töltik meg az oldalt.


A kisebb keresethez általában több munka párosul. Sokat azok keresnek, akiknek van olyan tudása, vállalkozása, stb., amivel kevés munkaórával is összeszed elegendő pénzt.

Így nekünk van lehetőségünk "munkaidőben" is a neten szörfölgetni.


Illetve a kategória is számít. Még az általános 8/9-17 munkaidőn kívül is, a magasabb keresetűek nagyobb valószínűséggel fogják az "Üzlet és pénzügyek", vagy "Utazás", vagy "Szépség és divat" kategóriákat, tehát ami szabadidőben, az egészséges és rendezett életük mellett "mellékesen" érdekli őket.

Míg az alacsonyabb keresetűek valószínűleg a praktikus témákat fogják látogatni, ahol a mindennapi életükhöz találnak válaszokat, mint "Közoktatás, tanfolyamok", "Ezotéria", "Egészség", "Ételek, italok", stb.

2021. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szarul keresek, de legalább faßlengetős a munkám, tehát ráérek ide irogatni. Illetve sok olyan embert ismerek aki hozzám hasonlóan van. Fos fizetés, fos munka, de legalább kényelmes és nem kell megszakadni. Na mi lehúzzuk a gyakoris "nagymenők" milliós fizetéseit.

Egyébként meg ide mindenki azt ír be amit akar, ráadásul a fizetés is igencsak relatív.

Tegyük fel valaki megkeresi a nettó 500-at. Egyrészt nem mindegy milyen munkával: 12+ óra, nehéz, megterhelő - szellemileg és fizikailag is akár, fos munkakörnyezet, akár hétvégi túlórázások is VAGY valami kényelmes nap 7-8 órás (abból 2 óra béd és kávézgatás) irodai meló, közel a lakóhelyhez, jó környezetben, jófej kollégákkal. Az elsőt akkor sem választanám, ha többet fizetnének a másodikat fele ennyiért is. ÉS szerintem ezzel a legtöbben így vannak.

Aztán az sem mindegy mennyire tudja valaki beosztani a pénzét. Nálunk volt olyan igazgató, aki milliós havi bére mellett lopkodott a beosztottjai pénztárcájából, folyamatosan anyagi gondokkal küzdött, el volt adósodva.

Van, aki pedig akár minimálbérből is fenn tudja tartani magát teljesen normális életszínvonalon.

2021. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 250 nettó
2021. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!