Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az Unixnál milyen mérnökként...

Az Unixnál milyen mérnökként dolgozni?

Figyelt kérdés
Bármilyen tapasztalat érdekel (villamos, gépész, stb.).

2021. okt. 16. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez engem is érdekelne!
2021. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Engem nem.
2021. okt. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Srácok, ne. Egy pszichopata a tulaj aki mindennap az alkalmazottak nyakára jár ordibálni, hogy gyorsabban.
2021. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Szar. Bárdi mégszarabb. Az összes szar.
2021. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
minden szar
2021. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mármint a Unixnál szar minden vagy úgy általában gondolod ezt?
2021. okt. 29. 22:53
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon kb minden szar.

Ezzel egyetértek az előttem szólókkal.


Garantált bérminimum nettó órabére kb 900 ft pótlékok nélkül.

Minimálbér órabére kb nettó 660 ft pótlékok nélkül.

Ebből még elköltéskor 27% áfát fizetsz, azért se kapsz kb semmit visza. Ja de bocs, nem kapcsolják le az áramot este 8 kor mint észak koreába, vagy mint 30 évvel ezelőtt még romániába is!


A boltban az árakat meg láthatod...


Legtöbb munkahelyen elcsalják a pótlékokat, meg a kötelező alapszabadságot sem fizetik (minimum 20db 8 órás munkanap / év)


Mondjuk egy 40 éves embernél az életkorra járó pótszabadnapokkal az már 28 db fizetett munkanapnak kéne lennie.



Az elcsalás egyik módja, hogy a munkaadó rárak még kb 150-300 ft ot a nettó garantált bérminimum órabérre, aztán a melós örül a nettó 1300 ft os órabérének, de nem érti hogy miért van mindíg 2 szabadnap havonta a bérpapírján, ha egyáltalán kap olyat.


A dobós cégek, alvállalkozók módszerét is mindenki ismeri szerintem.


De ugyanúgy sláger a próbanapoztatás, meg a nem fizetünk ki teljes bérrel, egyheti bent marad történet is. Ami aztán van hogy 2-3 hétre is felhízik, és ár ott tartasz, hogy 2 hónapot dolgoztál egy hónapot fizettek ki, főleg turizmusba vendéglátásba gyakori ez.


Nameg van hogy alapból 40 napot dolgozol de csak 30 napot fizetnek, ha valahol 10.-én van csak fizetés és elsejént kezdted.


Plusz még millió mocskos trükk ezenkívül.

Könyvet lehetne írni róla.

2021. okt. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgoztam még ott, szóval bocsi a kérdésre nem tudok válaszolni.

7-esnek annyit, hogy nem kétlem, sok helyen mennek a trükközések, de ezzel a minimálbérezéssel, meg garantált bérminimumozással kérdést tévesztettél. A kérdés így szólt: "Az Unixnál milyen MÉRNÖKKÉNT dolgozni?".

2021. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert?


Egy "mérnök" nek mennyi a törvényileg garantált bérminimuma?

2021. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy mérnök nem megy el a garanatalt bérminimumért dolgozni.
2021. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!