Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok egy nagyon hasonló...

Váltanátok egy nagyon hasonló pozícióba egy teljesen más cégnél minimálisan több pénzért?

Figyelt kérdés

Egy SSC-ben dolgozom jelenleg, műszakos állás, viszont kezd nagyon elegem lenni. A vezetőség inkompetens, egyre többen mennek el - olyanok akik tényleg értenek is a dologhoz - a munka pedig csak egyre több. Az új emberek 0 tapasztalattal/tudással jöttek eddig, de az is lelassult az éven megmondták már nem fognak senkit sem felvenni, pedig gyakorlatilag 2-3 ember munkáját végzem az utóbbi 5 hónapban...


Most adott egy lehetőség egy másik cégnél, nagyrészt ugyanazt csinálnám, ugyanúgy műszakos állás és +5%-kal több pénzért (alapbér).



Kérdés megéri felrúgni mindent a jelenlegi helyemen az ismeretlenért (ami vagy jobb lesz vagy nem) vagy inkább tűrjek még, szerezzek több tapasztalatot és úgy menjek át máshová?


2021. okt. 23. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Első dolog: Ha te 5 hónapja el tudod végezni több ember munkáját, akkor eddig nagyon nem csináltál semmit, vagy azok nem csináltak semmit, akik elmentek.

5% emelésért max akkor éri meg váltani, ha más területen is jön hozzá előny. Pl. rossz a mostani légkör, bizonytalanná vált a cég jövője, könnyebb bejárni, jobb karrierlehetőségek vannak stb.


Az meg hogy mit csinálsz, mióta és most milyen tapasztalatod van, nem írtad, így a tapasztalatszerzés oldaláról nem lehet megfogni.


Azt azért vedd figyelembe, hogy általános dolog, hogy év végén nem nagyon bővítik a létszámot. Nem tudom az adott lehetőség mit jelent, de egy esetleges interjút még nem vennék készpénznek

2021. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsivel több mint egy éve vagyok itt, ez az első munkahelyem.

Több ember munkáját pedig úgy "végzem", hogy napokig tolódik minden mert másra nem tudom átadni. Sokszor a szüneteket sem tudom normálisan kivenni a +1 óra (fizetetlen) túlóra meg gyakorlatilag mindennapossá vált. Annyi előnye van a mostani helynek, hogy jelenleg még HO-ban vagyunk úgyhogy ez kezelhető.


Nem csak én vagyok így, amit mondjuk év elején 2-3 nap alatt elvégeztünk az van hogy mostanában egy hétig elhúzódik mert nincs időnk foglalkozni vele annyi a munka. A b*szogatás viszont természetesen jön minden oldalról - ügyfél elégedetlen, a vezetőség meg csak követelni tud...

2021. okt. 23. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne válts 5%-ért, főleg a karriered kezdetén. Pályázz kicsit magasabb pozira, és kérd meg az árát. Nagy különbség van 1 év és 0 tapasztalat között, ennek a fizetésben is meg kell jelnennie.


Kivétel, ha már nagyon kikészít ez a hely, és sürgősen váltani kell. De ha néhány hónapot még kibírsz, akkor válogass egy kicsit, ne fogadd el az első ajánlatot, ami szembe jön.

2021. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem érdemes, 5% az sovány

ha a másik sima H-P 9-5 meló lenne, akkor simán, de így a másik is ugyanolyan fos lesz, ezt így látatlanban garantálom neked

2021. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!