Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az egyetemi éveid alatt...

Ha az egyetemi éveid alatt dolgoztál, miben kellett volna másnak lennie a körülményeidnek minimum, hogy munka helyett kizárólag a tanulmányaidra használd az idődet?

Figyelt kérdés
2021. okt. 30. 03:09
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

"csak a tanulmanyaidra"

Ez alatt azt erted h 0-24 tanulás vagy a haverokkal sorozes bulik meg ide sorolodnak?

2021. okt. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgozok, csak tanulok.
2021. okt. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az egyetem alatt csak alkalmi munkáim voltak, ha akartam egy kis plusz pénzt. amúgy a szüleim pénzeltek, ahogy minden normális családban, amíg a gyerek tanul. És igen, voltam olyan gané, hogy pár buliba is elmentem...ami természetesen csak az egyetemisták szokása, a gyári munkások ugyebár se buliba, se kocsmába nem járnak, hanem szofisztikált, józan, absztinens életet élnek. Én érettségiig güriztem otthon, elég volt annyi, köszi.
2021. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Diakmunkaztam. Neha nyaranta kulfoldon dolgoztam jobb penzert. Jo volt igy.
2021. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Dolgozom a szakomnak megfelelő munkát. Azért mert érdekel, sokat tanulok belőle, imádom a munkatársaimat, a főnök, aki szakmailag nagyon elismert mentorál, az életrajzomban menőn néz majd ki, hogy már masodév előtt is volt szakmailag releváns munkám stb.

Egyáltalán nem szorulok rá, a szüleim viszonylag jómódúak és szívesen támogatnának akkor is, ha csak tanulnék.


Mi kellene ahhoz, hogy ne dolgozzak? Az, hogy ne vegyenek fel oda. Ilyen átlagos diákmunkára nem mennék csak azért, hogy dolgozzak.

Vagy ha egyetemi tanárnak/kutatónak készülék, akkor is feladnám a munkát és inkább sokkal több energiát fektetnék bele abba, hogy kiemelkedően jó teljesítményem legyen az egyetemen. Más jellegű versenyekre járnék és igyekeznék legjobb lenni. Plusz vállalnék extra demonstrátorkodást és gyakorlatvezetést.

2021. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Az első három évben egyáltalán nem dolgoztam, a szüleim tudtak támogatni, csak a tanulással kellett foglalkoznom. Negyedévtől én magam akartam dolgozni, a szakmai tapasztalat és a saját bevétel miatt. A szüleim továbbra is tudnának/tudnak támogatni emellett szerencsére, viszont akkor nem nagyon tudnék félretenni, és ezt is fontosnak tartom.
2021. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Folyamatosan, az első évtől dolgoztam a szakmában, és ami hasznos, gyakorlati tudásom van, több mint a felét "egyetemen kívül", ezeken a munkákon keresztül tanultam.

Arról nem is beszélve, hogy mind a 4 helyen, ahol egyetem alatt dolgoztam azt mondták, ha végzek menjek hozzájuk dolgozni, nekem csak ki kellett választani azt, amelyik a legjobban tetszett.

Most már a "másik oldalon" ülve is csak azt tudom mondani, 10-szer annyit ér az a "pályakezdő" akinek van valós munktapasztalata, még akkor is, ha nem feltétlenül a szakmába vágó. Küldtünk már el a cégtől 28 éves mamakedvencét mert nálunk derült ki 1 év küszködés után, hogy gőze sincs arról mit jelent csapatban, emberek között dolgozni. Sok pályakezdő van, akinek pont pár hét malterhordás az építkezésen hiányzik az életéből ahhoz, hogy felnőtt ember legyen belőle.

2021. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is magától értetődő volt valahogy amég tanulunk addig eltartanak minket pedig nem vagyunk gazdagok egyáltalán. Mondjuk nem is fozetős egyetemre jártunk, hanem államira, meg ettől még dolgoztunk ha szerettünk volna. Nővérem sokkal jobban dolgozott mint én talán már 15 évesen azt mondta hogy elmegy nyáron dolgozni és kelt 6-kor. Aztán volt külföldön is dolgozni, meg diákmunkázott, aztán később szakiránynak megfelelő munkaköröket látott el. Valahogy én nem éreztem ezt magamban, és csak 20 évesen kezdtem el dolgozni. Plázában eladó voltam, mentem hostesskedni, most irodában dolgozom. Aztán kezdődik a szakmai gyakorlatom is akkor már szakirányút szeretnék. A jelenlegi fizetésem elég kevés, (900 ft alatt/óra.) és muszáj a szüleimnek pénzt adni ígyis. Nem tudnám ennyiből eltartani magam. Mondjuk az is igaz, hogy olyan vagyok hogyha megkívánok valamit vagy megtetszik akkor megveszem. Mondjuk másokhoz képest ígyis egyenlő a 0-val amit költök ruhára mondjuk vagy szórakozásra.
2021. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Eltartottak, én pedig jól tanultam, jó ösztöndíjat kaptam végig, így a kettő együtt gyakorlatilag több mint átlag felett finanszírozta volna az életemet, ha nem mondták volna a szüleim, hogy inkább gyűjtögessem az ösztöndíjamat, mert ezzel tudják támogatni csak az életkezdésemet. Nem költöttem belőle szinte semmire. Próbáltam egy fél évet dolgozni az egyetem mellett, gyakornokként a fizetésem láthatatlan mértékű volt, ellenben az ösztöndíjam jelentős mértékét is buktam következő félévre, úgyhogy úgy döntöttem ennek nincs értelme. Olyan túl nagy gyakorlatot sem adott volna szakmai szempontból. Az utolsó félévben kezdtem főállásban dolgozni, akkor már kiköltöztem a koliból, szakmai állásom lett, szerettem, fizettek is érte normálisan.

Utólag visszagondolva már valószínű munka mellett is megtudtam volna csinálni a képzést (azóta elvégeztem egy másikat estin), de fiatalon ez valahogy nem volt evidens.

2021. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!