Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkaszerződésemben...

Ha a munkaszerződésemben szerepel eza mondat(Az állás középfokú végzetséghez kötött) Akkor nekem jár a garantált bérminimum?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag mint portás/recepciós vagyok foglalkoztatva, mikor felvettek akkor követelmény volt hogy legyen legalább éretségim vagy szakmai képesítésem.

És ez mint fent írtam be is lett írva a munkaszerződésbe.

De mivel igazából ugye nem "portás/recepciós" a legmagasabb iskolai végzetségem, hanem egy építőipari szakmám van igy nem vagyok benen teljesen biztos hogy ha most januárba felemelik a garantált minimálbért akkor azt nekem megadja-e a cég(jelenleg a bruttó 260 ezer alatt van az alapbérem valamivel.


Tehát a kérdésem röviden az

Hogy ha a munkaszerződésemben benne van hogy a munkakörömhöz elvárt a középfokú végzetség akkor kötelesek lesznek automatikusan felvinni erre a szintre januárban a fizumat?



2021. okt. 31. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs portás végzettség… De amúgy igen, jár majd
2021. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a munkakört legalább középfokú végzettséghez kötik, akkor jár a garantált bérminimum. Még akkor is, ha ez a munkakör takarítói állás lenne.
2021. nov. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%
Igen jár, mivel van érettségid és az is középfokú végzettségnek számít.
2021. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!