Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mit tenne ilyenkor ?

Ki mit tenne ilyenkor ?

Figyelt kérdés
Az van hogy jelenleg dolgozok étteremben felszolgáló,pincérként. Na most...17 éves vagyok es nincs végzetségem a szakmáról. Viszont dolgoztam nem olyan hosszu időt a szakmában külföldön. Haza jöttünk és felvettek itthon is úgy hogy felszólgálónak mert szülői aláírással lehet dolgozni nem diákszövetkezet által. Már lassan több mint 1 hónapja dolgozok 1000ft órabérben. Napilejelentéssel. Jo persze bekell még tanítsanak meg megkell még tanuljam az étlapot meg minden, ezeket elvárják tőlem. Ezzel eddig nem is lenne probléma de se a TB-m nincs fizetve, végül a szüleim még mindíg nem irtak alá semmit, én sem irtam még alá semmit csak a fizut a borítékon mikor kaptam. Eleinte jo volt mert huzamisan egymás után 10 óráztam ami 10.000ft volt 3 napra. Elv.próbaidőn vagyok. Hát multkor a főnök kérdezte meg tőlem hogy mivan a TB-mel ,hogy van fizetve? Ki fizet? Szüleim fizetik? Én meg erre nem tudtam mit mondani mert anyáék szerint is tudtunkkal neki kellene fizetnie. Elv.3 hónap után akar nekem papírt adi, bejelenteni. Mostmár így hogy eltelt egy hónap de már az elején is elvárták/elvárják mai napig is hogy már tudjam az étlapot tudjak mindenféle italt elkészíteni, alkoholos italt is szolgálhatok fel pedig kiskoru vagyok és elis várja hogy felszolgáljam. + Kezelnem a kiszállításos gépet már a foodpandát akkor a telefonos rendeléseket is, már a fél étlapot tudom ezáltal pincérkedhetek is. De egyedül azt nem tehetem hogy: nem zárhatom az éttermet ami oke mert hivatalosan nem vagyok meg 18 és az nem zárhat vagy nyithat oke aláírom. De se a brifkót vagy hogy kell írni fizetéskor azt sem használhatom (nem fizettethetek) mindent en csinalok: felveszem a rendelést, felszolgálom az ételt és en is hozom le az asztalt , kedves is vagyok a vendégekkel meg minden, és akkor fizetésnél kimegy más és én egy fillér borravalót nem kapok nem is kaptam soha ezalatt az 1 hónap alatt. Tehát ö csak fizettetni megy ki és ő teszi zsebre a borravalót ami oke hogy nem vagyok pincér de sokszor miattam adják és az nekem járna. De tegyük fel ezt is elnézem . És akkor most van az hogy 1 hónapja dolgozok, mindennap elmondják hogy jó vagy és egyik legügyesebb de a főnök egyre kevesebbeket dolgoztat mostmár csak 4 és fél órákra vagyok beírva úgy hogy 2 napot nem is kell dolgozzak és 2 heti fizuba vagyok éz 2 hetente össz vissz keresek 40.000ft.-ot. a legtöbb amit kaptam fél hónapra az 60 volt. Mellesleg úgykezelnek mint a diákmunkás 15 éves kolleganőmet és még bunkók is, mindent amit nem tudok kinevetnek a konyhán hátul. Na most ki mit csinálna a helyemben ilyenkor? Ha valakinek van erre valami jó ötlete az kérem irjon már mert amugy nem lenne baj vele meg szeretnwk itt dolgozni meg szeretem a kihívásokat meg nár a főnöknek kb. Én könyörgök a túlórákért és mellesleg elég lekezelő is velem a főnök. Magyarul megszakadásig dolgozok hétfőtöl szombatig és hülyének vagyok nézve mert hogy én nem huszon meg harminc éves vagyok hanem 17. Nem az mert néha normálisak meg sokat segírettek de hátul a konyhán akiktől sajna mindennap kérnem kell az ebédet ami tök kínos kedvesnek és elnézőnek kell leneem . Ha nem szólok akkor hülyének néznek hameg igen akkor az a baj és azért néznek hülyének. Ja és táppénzt se fizetnek így lázason is kell menjek mert multkor bereg voltam, otthon voltam és nem lett kifizetve pedig táppénzes papírt is intéztem. De semmi. Akkor azalatt az idő alatt minden órába hivogattak hogy mikor megyek már mert kell az ember . Akkor csaknem én vagyok a hibás ha még mondták is hogy jó vagyok és nagyon kellek is de úgy bánnak velem mint egy ide oda rakhato kirakati bábuval vagy egy darab szarral mert klmondják hogy álljak a belteraszunkra üdvözölni a vendégeket. Multkor "hülyéskedésből" egy vendég ilyen flörtölösen kérdezgetett rólam elmondtam neki így finoman hogy nincs papírom de idősebb huszonéves munkatársam ott volt és hallotta hogy a vendég aki szintén vendéglátásban dolgozott megkérdezte hogy akkor hogy vagy miert vagyok meg itt és erre megszólalt fiú munkatársan hogy DISZNEK! Én meg így magamban kössz! Te hat nagyon bonyolult.😩😑😔

2021. nov. 4. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nincs az az isten, hogy ezt a szart végigolvassam…

Napi bejelentésnél neked kell a tb-det fizetni.

Miért nem jársz iskolába 17 évesen???

2021. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
És táppénz se jár
2021. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

"Napi bejelentésnél neked kell a tb-det fizetni."


Ez már nem így van!


Napi bejelentése 1000 ft ba kerül, jár táppénz, és tb-je is rendezve van. a bökkenő csak annyi, hogy egy éven belül ez így max 90 napot mehet, ha jól tudom.


"Miért nem jársz iskolába 17 évesen???"


Mert 16 éves koráig tanköteles, és inkább a munkát választotta, azzal is megvan az az ezres óránként mintha érettségije lenne!

2021. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Ja meg mégvalami, mivel 18 éven aluli, így a szülője által is jogosult a tb-re mint vele egy háztartásban élő hozzátarozó!
2021. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

"Mellesleg úgykezelnek mint a diákmunkás 15 éves kolleganőmet és még bunkók is, mindent amit nem tudok kinevetnek a konyhán hátul. Na most ki mit csinálna a helyemben ilyenkor?"


Semmit, mert ez még csak a kezdet!


Amikor én szakécs mellett voltam segéd, akkor az arcombafingott miközben a hűtőt mostam -.-


Aztán körbesikáltatták velem az egész konyhát az összes csővel együtt.


Ez ment kb egy hónapig, aztán elkedztek tanítani dolgokra. Először csak salátázni, aztán szószokat, ragukat főzni, majd wrappet csinálni aztán pizzatésztát formázni kézzel, pizát sütni.


Arra jó volt ez az egész, hogy ledobjak kb 20 kilót, meg megtanuljak olyan szinten főzni, hogy ne kelljen szakácskönyv egy otthoni ebédhez, mert tisztában vagyok vele milyen íz mivel fog öszeilleni, hogy abból tuti finom kaja lesz!


Tegnap pl: volt egy 25 deka eperlevél tészta, pár alma, negyedüveg méz, fahéj meg egy 15 deka mák otthon némi olivaolajjal meg saguaro epres vízzel.


Tök spontán olyan almás fahéjjas mákos mézestésztát rittyentettem belőle, hogy még én is lestem milyen finom lett.

2021. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha érdekel egyébként ez az egész vendéglátás meg főzőcskézés a továbbiakban, akkor nézzél bele egy Gordon Ramsey - pokol konyhája epizódba ott mi megy..


Vendégátás olyan mint a katonaság!

Csak addig szar amíg "kopasz" vagy!

2021. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
17 évesen menjél tanulni és ne ragadj bele ezekbe a sz.ar melókba.
2021. nov. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
üdv magyarországon, itt rendes bejelentés, normális munkabeosztás, emberi hozzáállást nem nagyon van, ha 17 éves vagy, (bár később is csak elvétve lesz), mert "jaaaj, mennyél még iskolábaaaa". én visszamennék ahonnan jöttem külföldre, de gondolom biztos van valami romantikus agybaj-alapja annak, hogy egyáltalán idejöttél. tehát passz.
2021. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#3


"Napi bejelentése 1000 ft ba kerül, jár táppénz, és tb-je is rendezve van. a bökkenő csak annyi, hogy egy éven belül ez így max 90 napot mehet, ha jól tudom."


Ez mióta van így? Én úgy tudom, hogy tb-t magának kell fizetni és tp nem jár, mert nincs biztosítási jogviszony.

2021. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűsített foglalkoztatás 2021: ellátásra való jogosultság


Aki egyszerűsített foglalkoztatás keretei közt végzi munkáját, a kedvezményes adózás miatt nem minősül TB biztosított személynek, így az ingyenes orvosi ellátás és az egészségügyi juttatások (betegszabadság és táppénz) sem járnak neki. Az egyszerűsített foglalkoztatás azonban 2021 évében is beleszámít a szolgálati időbe, így általa jogosultságot szerezhetünk nyugellátásra, álláskeresési járadékra és baleseti ellátásra.


Az egyszerűsített foglalkoztatás maximális ideje


Azt, hogy valaki egyszerűsített foglalkoztatás hány napot dolgozhat, szintén törvények által van szabályozva: a turisztikai vagy mezőgazdasági idénymunka végzése évente maximum 120 napon keresztül tarthat. A sima alkalmi munka esetében szabályozva van, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás hány órát dolgozhat, vagy hány napban van maximalizálva a munkavégzés. A következő kritériumoknak kell megfelelni:


egy naptári évben összesen 90 naptári napra;

egy naptári hónapban összesen 15 naptári napra;

összesen legfejjebb 5 egymást követő naptári napra vonatkozhat határozott idejű munkaviszony.


Összegzés: az egyszerűsített foglalkoztatás előnyei és hátrányai


Az egyszerűsített foglalkoztatás előnye a hosszas megbeszélések, procedúrák elkerülése, amelynek köszönhetően gyorsan kerülhetünk foglalkoztatotti viszonyba, akár már "holnaptól". Az egyszerűsített foglalkoztatás előnye, hogy keretei között rövid távon magasabb bérre számíthatunk, mert a munkáltatónak nem a megszokott közterheket kell fizetnie a munkavállaló után (nincs szociális hozzájárulási adó, szakképzettségi hozzájárulás, munkaerőpiaci járulékfizetés) és fix összegben adóznak - viszont emiatt, habár szolgálati idejük telik, nincsenek TB jogviszonyban.


Az egyszerűsített foglalkoztatás további hátrányai, hogy nincs betegszabadság, táppénz, szülési szabadság, fizetés nélküli szabadság és nincs határideje a munkaidő-beosztás előzetes közlésének sem. A munkáltató a munkaviszony megszűnése esetén nem köteles igazolást, értékelést adni, így az ott szerzett munkatapasztalat nem hivatalos. Munkánk megkezdésekor legyünk tisztában a munkaviszony jellegével: habár rövid távon jobban keresünk az egyszerűsített foglalkoztatás napibérével, nem ad olyan biztonságot, mint egy bejelentett, fix munkaidős állás minimálbérért vagy garantált bérminimumért."


Forrás: [link]

2021. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!