Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy a NAV-nál már...

Igaz, hogy a NAV-nál már nincs nyelvvizsgapótlék?

Figyelt kérdés
Ugyanannyi pénzt kap fizetésként valaki (ugyanabban a kategóriában, ugyanazon a területen, ugyanabban a munkakörben stb.), akinek egy db középfokú nyelvvizsgája van , mint az, akinek pl. Van 2 felsőfokúja és 3 középfokúja? Igaz ez? Ha igen, ez csak szerintem nem igazságos? Vagy ez csak álhír?

2021. nov. 11. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Van nyelvpótlék (ez a rendes neve, nem nyelvvizsgapótlék), és akinek jár az meg is kapja. De a közhiedelemmel ellentétben nem jár bárkinek, bármilyen nyelvvizsgára. Csak olyan nyelvekre jár, ami az adott munkához indokolhatóan szükséges. Egy irodai aktatologatónak, akinek az életen nem kell megszólalnia idegen nyelven, nem jár, legfeljebb ha a vezető jóindulatából okosba megoldják. És egyébként ez teljesen igazságos, miért kapna valaki nem használt nyelvekért plusz pénzt? Azért sem kapnék a navnál plusz pénzt ha minősített hegesztő lennék, hiszen arra sincs semmi szükség.
2021. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért tettem fel a kérdést, mert azt olvastam, hogy 2021-ben eltörölték a nyelvpótlékot náluk, vagy beépítették az alapbérbe vagy valami ilyesmi. Az pozitív, ha még mindig van ilyen. :) Azt nem tudod esetleg, hogy mennyi a nyelvpótlék egy felső vagy egy középfokú nyelvvizsgára? Esetleg egy linket légyszi be tudsz másolni erről a pótlékos dologról? Mert hivatalos forrást nem igazán találtam.:(
2021. nov. 11. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az új NAV törvény által ez már a múltté.

Akinek addig járt, annak "beépítették" a fizetésébe (ezt inkább hagyjuk, mert gyakorlatilag mégsem), de egyébként már nem létezik nyelvpótlék valóban a NAV-nál.

2021. nov. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Igaz ez? Ha igen, ez csak szerintem nem igazságos?"


Igaz, de egyáltalán nem igazságtalan. Valószínűleg észrevették, hogy egyáltalán nem használják az idegen nyelvet a dolgozók, csak kapnak érte pótlékot. 90 %-a meg sem tudott volna szólalni idegen nyelven, csak papírja volt róla "20 évvel ezelőttről".

Azoknál, akik egyébként valóban használják (nemzetközi jogsegély stb.), ott pedig "átsorolásokkal" oldották meg a számukra kedvezőbb fizetést.

2021. nov. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!