Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai vendéglátás mennyire...

Ausztriai vendéglátás mennyire nehéz munka?

Figyelt kérdés
Ott szezonban mennyire kell pörögni? Mondjuk a Balatoni szezonnal összevetve?

2021. nov. 17. 10:03
 1/9 anonim válasza:
Attól függ, mennyire vagy jó benne. Pörögni pedig nyilván kell, ha sok a vendég.
2021. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vendeglatas mindenhol porgos, ahol nem ott keves a penz(altalaban) , ez itthon is igy van.
2021. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
általában széthajtanak
2021. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Szarrá hajtanak. Én lenyomtam kint pár szezont ezért úgy vélem van tapasztalatom a témában.
2021. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó helyet kell kifogni. Én csináltam mind a kettőt,oszd el tízel a Balatoni melót.
2021. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

"Szarrá hajtanak."


Ez túlzás, csak annyi hogy dolgozni kell és kirúgnak ha lusta vagy.

2021. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem egy napomat.

14-re bemegyek az üres bárba, egy élmény üres bárból dolgozni, de muszáj mert nincs aki feltöltse. Közbe persze csináljam a teraszt, ha szerencsém van az arab gyerek nem áll le beszélgetni a vendégekkel, de szarik bele ott van 15 éve. Rohanok mint egy idióta a bárból viszem ki az italokat a terraszra vagy a medencéhez, közbe persze csináljam a bár feltöltést is, ja meg a schankot is felkéne tölteni mert nincs aki megcsinálja. Úgy hogy rohanok, és gyorsan belenézek, hogy mi hiányzik, így egyúttal felhozom a cuccokat a raktárból, persze közbe egyre többen jönnek a terszra, az arab ideges. Kikéne mennem a kertbe mentáért mert este nem látok a sötétbe sajnos, és tutti, hogy valaki Hugót kér majd, még mindig rohanok mint egy idióta, aztán sietek vissza mert vár a terasz és fel kéne terítenem is estére pár asztalra mert nincs pincér. A Kaffekuchen lemegy 4:30-ig aztán elmegyek kajálni ami marad kint a büféből, van odaégettet leves meg legyes süti, így inkább eszem azt amit vettem magamnak a szabadnapomon. Visszamegyek 30 perces szünetem után, itt elkezdem bekészíteni a bárt, bevárom a partnerem aztán 18-tól 20:15-ig nyomom le a schankot és segítek hordan ia kaját. Majd 20:15-től megyek vissza a bárba mert tele van ott kell letolni a sz@rt. Majd olyan 1:00 de akár lehet 3:00 óra is mikor betudunk zárni, ameddig vendég van. Szeptemberbe 220 órám volt, a bárból hiányzik 1 ember az étteremből meg 5 pincér. Ilyen ez az osztrák vendéglátás egy 4 csillagos szállodában.

2021. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

A jatt az szinte nulla, mivel felírják szobára 95%-ban.

Annyiból jó, hogy van szezon pénz.

Amit el kell engedni azok a 4 csillagos helyek és a hegyek a dialektud miatt.

A gyerekszállodák se jók, mert oltári nagy mocsok van.

Illetve ami még nagyon rossz a BIO szállodák, azok felérnek egy tökön szúrással, hamar megöregszel ott a sznob vendégkörtől, bekapsz egy ilyen megrendelést aztán a konyha kicsinál.

Ich hätte gerne einen Kaiserschmarrn von Hafermilch mit warme Apfelmus und bitte noch einen Laktosefrei Cappuccino dazu.

2021. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom az én tapasztalatomat. Tényleg attól függ hol vagy, mekkora a hely, hány asztal van, mik a szokások, helyileg hol van stb.


Én egy szőlőbirtokon voltam, ahol esküvőket szerveztek. Saját konyhájuk volt, szállással stb. hétvégénként kellett dolgozni, de teljes fizetést igértek érte, mintha 5*8 órában dolgoznál. A táj gyönyörű volt, csend és nyugalom. Örültem, hogy jó helyen vagyok. Egy hétvége alatt megkeresem a havi fizut, végre egyenesbe jövök.


A távolságok óriásiak voltak. De tényleg.


Volt hogy 2 esküvő között ingáztam a birtokon belül, ha éppen kevés volt a felszolgáló. A lábamat nem éreztem. Amikor vége volt az esküvőnek, és tudtál egy pár órát pihenni, akkor mehettél reggeliztetni. Mindent is kellett csinálni. Bútorokat, dekorációkat, pakolni stb. A 2 napból lett 5 nap. 12-14-16 óra stb. A fizetésen ez nem látszott, mert azt mondták hogy majd egybe megkapom amikor lejár a szezon a túlórapénzt. Na én ezt nem vártam meg.. Dolgoztam már előtte pörgős helyen, Budapesten, Hajón, vittem egyedül rendezvényt egy pultossal,szóval láttam már pár dolgot. De ez tényleg kemény volt :D

2022. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!