Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legjobban fizető állások? Nye...

Legjobban fizető állások? Nyert ügyed van ha a legjobb tanulók között vagy?

Figyelt kérdés

2021. nov. 21. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Legjobban fizető állások a beosztáson múlnak, igazgató, felsővezető stb potícióban sokat lehet keresni. Tudástól függetlenül is. Egyik rokonom pl egyszerű főiskolai diplomával vezető pozícióig küzdötte fel magát, nettó 7 számjegyű fizetése van.

Hiába vagy jó tanuló, ha nem olyan szakirányba mész el, akkor kevés lessz a fizud.

Illetve jelenleg úgy néz ki, hogy egy szakmával 3x annyit lehet keresni mint a diplomával.

2021. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

:)) legjobb tanulo :))?

Mi koze a tanulasnak a fizeteshez?

2021. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Akkor van nyert ügyed, ha tudsz priorizálni, szelektálni, és specializálódni, mert vannak céljaid.


Szinte semmi köze a jótanulóságnak ahhoz, hogy kiből milyen sikeres ember lesz. Egy négyes tanuló, aki jó valamiből, szocializálódik, éli az életét, stb, sokkal többre jut általában mint egy szín ötös. Vannak útvonalak amikhez a szín ötös kell, pl ha az oxfordra készülsz, de alapvetően nem ez a lényeg.


Én közepes tanuló voltam, nem kötött le a suli, 30 éves koromra pedig neves külföldi egyetemen doktoriztam, két cégem volt, és napi 500 EUR-ért adtam tanácsot.

2021. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Ismerek egy csajt, aki végig szín kitűnő volt, egyetemre ment, aztán végül közszférában kötött ki, alacsony fizetésért. Egy másik osztálytársam meg kibukott tőlünk gimiből 10.-ben, elment szakmunkásképzőben, lett egy jó szakmája és most hülyére keresi magát egyéni vállalkozóként.
2021. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Én mindig is 3-as tanuló voltam, mert a teson, rajzon, biológoán, kémián semmi sem érdekelt, biológus lettem, majd élelmiszerbiztonsági-és minőségi mérnök elég magas fizuért (vezető vagyok) 30 évesen meg a saját házam építem
2021. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Pár versenyképes egyetemi szakot leszámìtva, a többségnél többet lehet akár keresni most szakmunkaskent is.
2021. nov. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Nincs nyert ügyed.

Én sem voltam jó tanuló.Ami nem érdekelt az nem tanultam meg rendesen, csak egy 3-asra.Mégis, mérnök lettem.


Aki kitűnő tanuló volt, ő meg elment közigazgatás szervező szakra.


Mondanom sem kell,hogy melyikünk keres jobban.

2021. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is mérnök vagyok. Az egyetemen jól tanultam, érdekelt, de a kevésbé műszaki tárgyakat ott is hanyagoltam. Gimiben sosem voltam kimagaslóan jó tanuló. Olyan szempontból nyert ügyem volt végülis, hogy már utolsó évben találtam állást az egyetemen keresztül. Ha egy képzés hiány szakma, akkor járnak cégek toborozni az egyetemekre és a jobbakat fölözik le. Nem a magológépeket, hanem akik tényleg értik, tudják, tanulnak, fejlődni akarnak.
2021. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Az hogy milyen tanuló vagy nem jelent semmit. Egy iskolásnak az a prioritása (jó esetben) hogy jó jegye legyen. Aztán az életben rájön hogy gyakorlatilag semmit nem ér vele. Lehet akárhány diplomát, mert az életben bizonyítanod kell nem felmutatni egy papírt.


Édesapám rossz tanuló volt, a családi körülmények se tették lehetővé hogy tanuljon, és ezért csak 8 osztálya van. 23 évesen viszont saját vállalkozást indított és kemény munkával anyagi jólétet teremtett. Jelenleg van egy bútorasztalos cége és egy nagy autószerelő műhelye, autómosóval amelyben 5 autót is tudnak egyszerre szerelni, mosni (nyilván nem lehet egyszerre szerelni és mosni :D).

Ő 15 éve nem dolgozik, csak az alkalmazottak végzik a munkát,mert megengedheti magának. Nem vagyunk eleresztve, ne gondold hogy mi vagyunk Jeff Bezos vacsorapartnerei, de jó anyagi körülmények közt élünk.

Viszont vannak osztálytársai, gyermekkori barátai akik mérnökök, informatikusok lettek és semmivel nem élnek magasabb életszínvonalon (lehet hogy alacsonyabban is) mint mi. Tehát az életben az számít hogy mennyire vagy ügyes, találékony, rugalmas, mennyire tudod beosztani a pénzt, mennyire tudod kihasználni az alkalmat és mennyire vagy innovatív, kreatív. A diploma önmagában semmit nem jelent.

2021. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!