Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznál a Vodafone-nál,...

Dolgoznál a Vodafone-nál, mint ügyfélszolgálatos?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne! Ha igen, miért? Ha nem, miért nem? Ha ott dolgozol szereted-e? Ha már dolgoztál, miért hagytad ott?

Tetszett? Nem tetszett? Milyen a tréningjük?


Köszönöm


2010. szept. 5. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

dolgoznék. bár eddig csak a barikád másik oldalán harcoltam (telemarketing) és azt nem annyira szerettem.

itt meg jókat lehet röhögni az idióta ügyfeleken :D

ja, de sztem csak akkor csináld, ha elég alacsony a vérnyomásod :D

2010. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:) A vérnyomásommal nincs gond, még talán túl alacsony is.

Köszönöm! Szerinted akkor megéri belevágni?

2010. szept. 5. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomásom nekem is túl alacsony, ennek ellenére azt mondanám, hogy NE! Ne vállald el ezt a munkát!

A tréning nagyon-nagyon jó volt, mivel a trénerek kitűnő szakemberek és emberileg is nagyon ott vannak a topon, ráadásul nem kérnek lehetetlent, abszolút megtanulható az anyag. Nekünk a tréning a Soroksári úton lévő Vodánál volt, ami egy nagyon nívós irodaház, totál jó kajáldával, büfével, cigizőhelyiségekkel. Aztán egyszer csak átpasszoltak minket a XIII. kerületben egy sz.r helyre, ahol az egész k.rva irodaházban egy db büfé nem volt, bagózóról meg ne is álmodjál, járj csak le a ház elé a 7. emeletről abban a 10 perceben amit óráként kapsz. Nos, ez már maga törvénysértő, mivel a Munka Törvénykönyve kimondja, hogy ahol 15 embernél többet foglalkoztatnak, ott kell legyen kijelölt dohányzóhelyiség azon a szinten, emeleten, ahol dolgozol. Volt viszont 4 db wc 50 emberre. A következőképpen használtam: műszak előtt fél órával már bent voltam, illetve a fél órás ebédszünetben is pisikéltem egyet (ha már enni úgysem lehet, hiszen büfé ugyebár nem volt). Az óránkénti 10 perc szentírás, amint ezt megszeged, mennek a fenyegetőzések a kisfőnökök részéről. Minden hónapban értékelik a munkádat úgy, hogy meghallgatnak kb. 10 beszélgetésedet az ügyfelekkel és különböző szempontok szerint pontozzák. A csókosok persze maguk választják ki, hogy melyik legyen ez a 10 beszélgetés és ugyebár megkapják rá a maximumot, ami pénzt is jelent egyben. Ha mondjuk pikkel rád a főnöknőd, mert sikeresebb vagy nála az életben, mert pl. van már férjed, gyereked, szép házad, kocsid stb., akkor tutira lepontoz. Volt olyan, hogy azért nulláztak le egy beszélgetést, mert nyitva volt a szadságos táblázat az illetőnél, miközben perfekt megoldotta az ügyfél problémáját, aki nem győzött hálálkodni a kedveségéért. Az értékeléseknek is vannak különböző szabályaik -ezt sem tartják be a főnik.

A legjobb a beosztásod. Megkapod 1 hétre előre. Ami aztán szó szerint naponta változik, szóval orvosnál lehetőleg ne kérjél időpontot, baráti összejövetelekről ne is álmodj. A szüneteim zöme azzal telt el, hogy miként tudnék cserélni valakivel műszakot, hogy ne kelljen már megint huszadszorra lemondani ugyanazt a programot.

A társaság nagyon jó volt, akivel együtt kezdtük a tréninget. Volt is annyi esze a zömének, hogy még időben lelépjen a Vodától. Jah, amúgy se egy céges teló, se semmi és ne is álmodj juttatásokról, kivéve azt a sz.ros 6000Ft-os kajajegyet. Amúgy szinte hetente indul új tréning, mivel tömegével mennek el onnan az emberek.

A legkevesebb gond az ügyfelekkel és magával a munkával volt, pedig mondhatom, van ám egy ügyfélkörük, de ezerszer inkább ők mint ezek a balkáni munkakörülmények!!! A fizu amúgy tök átlagos, 120 ezer körül általában megvolt, de lehet akár több is, ez függ a pótlékoktól.

2010. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a negatív véleményt is.

Egy ismerősöm ajánlotta a munkát, s bár ő is mondott negatív dolgokat, de azért ennyire nem borzasztót.

Mondjuk nekem már ez is jobb lenne, mint a semmi.

2010. szept. 6. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként én is simán bevállaltam volna hosszabb távra is. De mikor én oda bekerültem, már volt 1-2 jó munkahely mögöttem és egy babám is, szóval nem volt éppen mindegy, hogy ünnepnapokon is be kellett menni, illetve, hogy nem tudtam megmondani, hogy másnap tudok-e a kislányért menni oviba, mert folyamatosan változtatták a beosztást. Én voltam annak idején a Telenornál is (akkor még Pannon), amiről viszont csak jót tudnék mondani. Ott felajánlottak 3 műszakot, amikből választhattam (én a reggel 7-től kezdődőt kértem), így ez mindig fix volt, illetve havi 1 hétvégét kellett vállalni -a törvény amúgy nem is engedélyez többet. Az ünnepeket (Karácsony, Szilveszter) mi kollégák egymás között beszélhettük meg, hogy ki mit vállal. De olyan nem volt, hogy Karácsony is és Szilveszter is, vagy-vagy. Az ottani főnökeimről is csak jót tudok mondani -igaz, ők nem irigy dugatlan p.csák voltak, hanem normális pasik.
2010. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Várom a további válaszokat! Ha esetleg még valaki ott dolgozik most, vagy dolgozott.


Már volt egy pár munkahelyem, de egy sem olyan, ami hosszú távú. (vagy csak nyári idényű volt, vagy csak óraadó (nem teljes állás)


Szóval még pályakezdőnek is számíthatok.

2010. szept. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!