Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztál már olyan helyen...

Dolgoztál már olyan helyen ahol kiemelt figyelmet kapott a dolgozók lelki egészsége?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk úgy gondolták, ezen is múlik az eredményes munka.

Ha igen:

1. Milyen területen/munkakörben dolgoztál, ahol ez jellemző volt?

2. Milyennek találod ezt a megközelítést? Pl. nem teher? Nem mindig van kedve az embernek lelkizni.

nov. 29. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
soha
nov. 29. 22:43
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mivel nem létezik ilyen munkahely.
nov. 29. 23:29
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk van ingyen hívható céges psycho mókus is lelki gondok esetén. Meg is lepődtem. Logisztikában vagyok.

Amúgy teljesen opcionális dolog, nem kötelező hívni. :)

nov. 29. 23:55
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Dolgoztam olyan multinál, ahol ez része volt a kommunikációnak. Gyarkorlatban majdnem semmit nem jelentett. Covid alatt adtak néhány fizetett szabadnapot. Illetve néha volt stressz-kezelés szeminárium, de aki tényleg dolgozott, annak nem volt ideje ilyesmire :)

Szóval a max, amit el tudok képzelni, hogy a téma megengedett, és ha stresszelsz nem muszály teljesen titkolni, adott keretek között lehet róla beszélni. Persze valójában a közvetlen főnököd és a kollégáid hozzáállása számít, de azért a vállalati "kultúra" is jelent valamit.

Olyan, hogy _elvárt_ lenne a lelkizés, én nem hiszem, hogy létezik. Az emberek nagy részének ez kizáró ok lenne, és az üzleti érdeket sem szolgálja. Ha mégis erőltetnék valahol, én biztos menekülnék.

nov. 30. 00:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Dolgoztál már olyan helyen "

Soha...

Most olyan helyen dolgozom, ahol szerintük erre figyelnek. Ez abban merül ki náluk, hogy néha leírják ezt tájékoztatóban, aztán kész. Tehát valójában tesznek a dolgozók lelki egészségére, gyakorlatban pedig az ellenkezőjét reklámozzák. :)

nov. 30. 05:15
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Hol élsz te? :D Max. a vezetőségnek vagy az igazgatóságnak egyes területen, de a dolgozókat általában lexarják, mert majd ha ki lép jön más, ez a mentalitás évtizedek óta. Csak az igazgatóság számít, a többi nem
nov. 30. 07:38
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
soha
nov. 30. 08:35
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Igen - ideig-óráig működött. :D

Magyar startup, alapvetően informatika a cégprofil de hát kiterjedt, van minden mint egy nagy cégnél (pénzügy, jogi osztály, hr, stb.).

Volt nálunk is kiszervezett segélyszolgálat (nem csak lelki dolgokra).

2-3 éve még nagyban mentek a tényleg céges értékek, összetartozás, bratyizás, stb. Aztán az üzleti fellendülés majd COVID miatti leállás, a befektetőktől jött hihetetlen nyomás nagyon kikezdte a céget és manapság már nem olyan jellemző ez.

Plusz főnöke válogatja, a mienk eléggé lelkizős volt ("jaj minden rendben magánéletben is, akarsz valamiről beszélni?"). Ez úgy 1.5 évig jólesett, utána már teher volt nekem és meg is mondtam neki hogy figyu főni, most inkább csak a munkára koncentráljunk, az jobb lenne most, akkor kicsit megsértődött. :D

Neki a másik oldala hogy mivel alapból lelkizős típus, és jött a cég életében egy nehéz időszak, a sok alá tartozó ember gondolom nyomta neki minden búját-baját és megfeküdte a gyomrát, ugyanis az idő előrehaladtával látványosan savanyúbb, kiégettebb lett.

nov. 30. 08:58
 9/17 anonim ***** válasza:
6%

Nálunk is ilyen papíron.

-Extra munka esetén 16:00-20:00 között azokat dolgoztatják túlóradíj nélkül, akiknek nincsen családja, megóvnak tőle, hogy legyen valaha.

-Ünnepnapok és hétvégék dettó így mennek.

-Nőknek, leszbikusoknak, melegeknek és családosoknak adnak extra szabit, ekkor a feladataik ránk a szingli heteró férfiakra hárulnak.

-Évente 3-4 alkalommal van olyan, hogy központilag kiadják szabadidőnek a délutáni műszakot, kivéve, ha heteró szingli pali vagy, ezzel is segítve a lelki világodat, hogy változtassál.

-Az egyenjogúság és elfogadás világában, ha hozol meleg élettársi kapcsolatról papírt neked sem kell nőnapon dolgoznod WTF...

nov. 30. 09:30
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyik munkahelyemen próbáltak vele foglalkozni mert túl sok volt az öngyilkos és kezdett rámenni a cég hírneve.
nov. 30. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!