Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy IT recruiternek zavaró,...

Egy IT recruiternek zavaró, hogy hatalmas fizetéseket kínál embereknek, miközben az ő fizetése jóval kevesebb?

Figyelt kérdés
Vagy könnyű ezt megszokni?

2021. nov. 30. 11:33
A kérdező szavazást indított:
Recruiter vagyok és zavar
Recruiter vagyok és nem zavar
Nem vagyok recruiter, de szerintem zavaró lehet
Nem vagyok recruiter, de szerintem nem zavaró
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Azért a hreseket, főleg a nyelvet is beszélő diplomásokat megfizetik rendesen.
2021. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
#1 mit ertesz az alatt, hogy megfizetik rendesen?
2021. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

2.


Nálunk nem keresnek sokkal rosszabbul, mint egy mérnök.


400-500 megvan nekik.

2021. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Itt valami zavart érzek az erőben. Az IT recruiter nem kínál fizetést senkinek. A recruiter az általában egy "fejvadász" aki egy cég álláshirdetését közvetíti a jelöltek felé, viszont döntést nem hoz, tehát nem "kínál" semmit.

Ha esetleg a recruiter belsős, akkor sem ő "kínál" hanem az ún. "hiring manager", aki a felveendő ember főnöke lesz majd. A HR-es csak mint postás működik közre.

Ha arra gondolsz, hogy zavarja-e, hogy olyan fizetést közvetít, ami az övénél nagyobb, már miért zavarná? A bérszámfejtőt se szokta zavararni, hogy a vezérigazgatónak jóval nagyobb fizetést utal, mint magának. Legalábbis emiatt frusztrált bérszámfejtővel még nem találkoztam.

2021. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#3 400 netto egy kompetensebb egyetemrol kikerulo junior fejleszto fizetese.
2021. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező: hol van ez így? Tudsz cégeket mondani? IT-ben dolgozom, de nekem recruiter soha nem kínált fizetést, max. megkérdezte, mennyit kérek és rögzítette. Az ajánlot mindig az adott terület vezetőjétől kaptam az utolsó interjún. KKV-nél is és multinál is.
2021. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os szerintem a "kínál"-t nem szó szerint kell érteni a kérdésben, nyilván arra gondol, mikor a recruiterrel megbeszéled a bérsávot, bérigényedet stb.
2021. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
7-es: jó, de hát attól még mindig csak postás. A fenti példa szerint ennyi erővel a bérszámfejtőt is meg lehetne kérdezni, nem zavarja-e, hogy a vezérigazgatónak több fizetést "ad" mint magának - a gombot ő nyomja meg, de a döntést nem ő hozza.
2021. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sok helyen a hiring manager is postas ilyen szempontbol es dedikalt compensation team allitja ossze az ajanlatodat.

Egy Facebook-nal pl. eleve csak a ceghez interjuzol es hetekkel az elso munkanapod utan derul ki, hogy melyik csapatba/managerhez kerulsz.

Valoban kerdezhetett volna a berszamfejtokrol is, de ugy latszik o a recruiterekre kivancsi.

2021. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy valaki a kínál szóba fog belekötni, de arra gondoltam amit a 7-es írt. Úgy látom a többiek azért megértették így is.
2021. nov. 30. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!