Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri devizaszámlát nyitni...

Megéri devizaszámlát nyitni és euróban tartani a fizetésem, hogy kevésbé inflálódjon?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ajánlotta, mert szerinte az infláció és a forint gyengülése nem nagyon fog megállni. Ha euróba átváltva tartanám, akkor meg kevésbé romlana az értéke. Megérné ezt csinálni egy nettó 252 ezer forintos fizetés mellett? Ha devizaszámlám van ugyanúgy tudok bankkártyával forintban vásárolgatni vele a boltokban?
2021. dec. 5. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Annal meg az allampapirral is tobbet ersz.
2021. dec. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez nem érné meg?

2021. dec. 6. 01:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Vesd össze a lehetséges gyengülését a forintnak, illetve a várható szamlavezetési díjakat, amik felmerülhetnek. Mérlegeld ez alapján, hogy megéri e neked.
2021. dec. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem, az euró ugyan úgy inflálódik, idén olyan 4%-os inflációs rátával.

Az Euró nem valami szupervaluta...

Azt szokás mondani, 5 havi megélhetésedet tartsd pénzben, itt legajánlatosabb a hazai valuta, a többiből pedig vásárolj eszközöket. A sok szerencsétlen kretén nem tudom miért pontozta le az elsőt, az állampapír nem rossz megoldás, de én inkább valami EFT felé mennék, feltételezve hogy fiatal vagy, és a fizud várhatóan növekedni fog.

2021. dec. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

A linkelt OTP-s dolog egy vicc, 0.00994% EBKM az a kerekítési hiba kategória. És ezt akkor adja, ha van 50k+ euród.


Ha euró befektetést akarsz, akkor a 4-es által már megénekelt ETF lehet barátod, de ugye arról tudni kell, hogy nem garantált, tehát bukhatsz is rajta, mint minden befektetési alapon. Cserébe természetesen a hozama potenciálisan jóval magasabb, mint a betéteknek / kötvényeknek.

Esetleg vehetsz euró alapú állampapírt (PEMÁP), ami euró infláció +0,75% (3 évre) vagy +1,25% (öt évre) kamatot fizet, ez garantált, viszont ha idő előtt váltod vissza, akkor bukhatsz rajta, valamint mindig az előző évi inflációs adatokat veszi figyelembe, tehát növekedő infláció esetén "le tud maradni" a hozam.

2021. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Euróban kellene keresned a lóvédat, hogy megérje az EUR számla. Ha havonta átváltogatod a lóvédat, csak a konverzióval is sokat buksz. Ha meg nem tőzsdézel és nem vagy tisztában az árfolyam mozgásokkal, nem biztos, hogy jókor veszel a féléve gyűjtött lóvéból. Ha utána még esne 10%-ot az EUR árfolyam, infarktust kapnál.
2021. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hat de mihez képest esne az euró? A forinthoz képest nem mostanában fog :D
2021. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rábeszéltek végül az OTP-ben erre a devizaszámlára. Mert bármikor lehet róla utalni, nem kell lekötni a pénzt. Megcsináltattam USD-ben. 1 millió ft-ot ráutaltam, és 3040$-t írt jóvá, plusz levont 1000 ft utalási költséget. Azért ez az usd vételár elég megdöbbentő.
2021. dec. 7. 18:02
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Zsenialis dontes volt.
2021. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt a látra szóló EBKM kamatozást hogy kell nézni amúgy? Az egy szorzó amit írnak, és évente annyi kamatot adnak rá vagy hogy van ez?
2021. dec. 7. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!