Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban dolgozom egy...

Németországban dolgozom egy karácsonyi vásárban egy fa standban, nem akarnak rendesen kifizetni, van olyan aki már találkozott ilyen problémával? Mit tudott intézni? Esetleg van olyan ismerőse, aki ért a német munkaszerződésekhez?

Figyelt kérdés
Több kollégától is hallottam 200-2500€ helyett 1000-1200€val akarják meg szúrták is ki a szemüket akik már végeztek különböző helyszíneken.

#fizetés #Német munkaszerződés
2021. dec. 7. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja fa standban árusnak lenni 2500 euróért, ez mese habbal, én mint nem benne lévő ember is kinevetem ezt az ajánlatot, mert tudom hogy kamu.


1000 euró? Az már reálisabb és még örülj hogy azt is adják.

2021. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom feketen megy minden, orvendj h fizetnek barmennyit is, beugros baleket barmikor kapnak, ingyen is megcsinalnak ezt a munkat
2021. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozza tenni, hogy mindennap 12-13orákat dolgozunk, és egyébként pék melót végzem
2021. dec. 7. 11:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Heti 85-90 órákat dolgozom, ez a német minimálbérrel se jön ki ilyen kevésre, mivel nem értek a munkaszerződésekhez, és gyanús hogy csak 1 példányt kellet alá írni, így én nem is kaptam, viszont lefényképeztem. Sejtéseim szerint is feketén megy. Ezért keresnék olyan embert aki áttudja olvasni nekem ezt az 1 oldalas papírt
2021. dec. 7. 11:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Majd eltudna látni jó tanácsokkal, mivel a bevétel nálam van, így megfordult a fejembe hogy lelépek az engem járó bérrel, de a szerződés pontja szerint közbérrel súlytva leszek
2021. dec. 7. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

:) nem beszeled a nyelvet se? Miert nem tudod te elolvasni?

Arra figyelj, ha lelepsz biztos feljelentenek ha feketen megy ha nem. Az ilyen helyeken jol bevedik magukat, semmit nem tudsz tenni akkor se ha semmit se fizetnek...

2021. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tisztázod velük amíg nálad van a bevétel?
2021. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Mondd nekik, hogy lefényképezted a szerződést és van rechtschutz-od (ügyvédbiztosításod) és ha nem fizetik k, amit aláírtál, akkor bejelented őket. Ha jól tudom amúgy is csak maximum napi 10 órát dolgozhat egy munkavállaló és utána kötelező x nap szabadot adni. Sajnos pontosan nem tudom, nem volt hasonlóan részem pedogitt élek és dolgozom már egy jóideje. Dobd be az ügyvédet, akkor talán osszekapja magát a munkáltatód.
2021. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Német adótanácsadó vagyok megtalálsz a www.taxnet-ug.com alatt. Azt hogy mennyit kapsz, azt neked kell kiharcolnod. Szerintem az 1000 reális nettóban, ez a cégnek belekerül 1800 EUR-ba ha mindent szabályosan csinál. De nem fogja, mert ha nincs német bizotsításod, adóazonosítód, stb, akkor be sem tud jelenteni. Ezeket elintézni kb 2 hónap. Úgyhogy mezőgazdasági alkalmi munkásként vagy minijob ként vagy rövid idejű alkalmazottként és még sok egyéb módon alkalmazhat, ahol ezeket nem kell jelenteni. Ha meg ügyvédhez mész, neked kellene mindent bizonyítani, hogy mennyi órát dolgoztál (írtál munkadiő nyilvántartást) meg ilyesmi. Úgyhogy örülj ha megfizettek, utólag nem tudsz semmit csinálni. Legközelebb ha elégedetlen vagy, beszélj velük és ha utána sem oldják meg, akkor lépj le. Határon átnyúlni ilyen ügyben nem fog senki....ez ahhoz túl kicsi összeg. Itt nem lőnek ágyúval verébre....
2022. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!