Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tud egy kezdő (villamos)m...

Hogy tud egy kezdő (villamos)mérnök K+F munkakörbe kerülni?

Figyelt kérdés
Alapszakot végzett BME-s villamosmérnök hallgató vagyok. Nagyon érdekel az R&D (kutatás-fejlesztés), kutatómunkákat örömmel végzek, szívesen dolgoznék ilyen területen. Viszont nem tudom, hogy már egy alapszakot végzett diplomával lehet-e ilyen állást találni. Kell hozzá minimum PhD, vagy annak végzése, vagy anélkül is be lehet-e jutni? Milyen előnyök vannak amik segítik a bejutást?

2021. dec. 26. 05:18
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Bsc-vel kerültem be R&D-be, sok kollégám volt ugyan így. A nyelvtudás -angol, esetleg német- előnyt jelentenek a területen.
2021. dec. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy be lehet kerülni. Német autóipari multiknak is van kutatás-fejlesztése Mo-n, de állami szférába is mehetsz. Előbbibe nehezebb bekerülni, mert nyilván nem tömegével keresik az embereket, pici szerencse is kell hozzá, hogy legyen nyitott pozíció, utóbbinál elég rosszak a fizetések relatíve, így oda kevesebben mennek.


Melyik terület érdekel amúgy?

2021. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én egy hr podcast-ben azt halottam hogy msc közepe felé már el kezdik elvinni a halgatókat r&d-be. (gépész mérnök.)
ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!