Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisgép, vagy inkább autószerel...

Kisgép, vagy inkább autószerelő legyek?

Figyelt kérdés
Érdekel minden, ami gép, leginkább a motorikus részük érdekel, szeretnék bütykölni. Melyik lenne jobb választás, hosszútávon leginkább? Autószerelésnél sok embertől hallom, hogy meg vannak számlálva az évek, inkább az e-autókat kéne megcélozni, de az valahogy nem hoz lázba, bár kétségtelen, ez a jövő, sajnos, s most mint elhivatott emberke mondom, tisztasor, hogy fontos a környezetvédelem, bár vannak kétségeim, de ez lényegtelen igazából.
2021. dec. 30. 00:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Érettségim van már. 25/F vagyok.
2021. dec. 30. 00:01
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Elektro lakatos!
2021. dec. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból hosszú távon lehet a kisgép szerelővel járnál jobban mert nagyon úgy néz ki hogy meg vannak számolva a belsőégésű motoros autók napjai,kisgépeknél más a helyzet.Bár még legalább 2 évtizedig jelentős mértékben jelen lesznek de ha tényleg 2030-35 körül nem fognak újat gyártani egy haldokló ágazattá fog válni.

De ha nagyon személyautókkal szeretnél foglalkozni ennyi idő alatt gyűjthetsz sok pénzt ha jól csinálod és amikor kell kitanulsz egy másik,hasonló szakmát ha van ilyenhez türelmed.

2021. dec. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A kisgepek helyet mar most veszik at az elektromos, akkus rendszerek. Belsoegesu motorral hajtott auto szervizelesere meg jo 20-30 evig lesz igeny. Kisgepeknek nem adok 10 evet.

Ha a ketto kozul kell valasztani, mindenkeppen auto. Mellette erdemes elvegezni egy alap villamosipari kepzest, amire kesobb tudsz epiteni. Egy autovillamossagi szerelo vagy villanyszerelo, erosaramu berendezesszerelo kepesitessel az elektromos autogyartasban nem tudsz mit kezdeni, de az alapok elsajatitasa utan talan konnyebb lesz a kesobbiekben egy dedikalt kepzest jol elsajatitani.

Egyebkent fek, elektromos szervo, futomu, karosszeria ugyan ugy van az elektromos jarmuvekben is. Nyilvan mas a szilenteket preselgetni, kerekaggyal buveszkedni, mint hajtokar csapagyat cserelni vagy vezerlest beallitani, de egy szakmabol tudsz specializalodni.

2021. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legyél kisgép, fűnyíróként vagy traktorként sokat lehet ám keresni.
2021. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jo autoszerelo keves van. ha szereted is, es ertesz is hozza, szerintem kifizetodo lesz
2021. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisgép szerelőt próbáltam hívni, egyet találtam megyeszékhelyen, de azt mondta már csak 1-2 specifikus terméket vállal, mert semmihez nem gyártanak már alkatrészt, illetve nem készítik őket javíthatóra. Ha tönkremegy ki kell dobni és venni egy másikat, ezt javasolta ahelyett, hogy bevigyem neki a terméket.
2021. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én inkább autószerelő lennék mint kisgép. Nem tudnám elképzelni hátralévő életemet egy kicsi gépként.
2022. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!