Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmabeli munkáknál kötelezőe...

Szakmabeli munkáknál kötelezően kell a munkáltatónak fizetni a tömegközlekedési bérlet árának 86%-át, vagy ez csak egy opció?

Figyelt kérdés
Garantált bérminimumot fogok kapni, ez az egyetlen dolog amit nem kérdeztem meg ezzel kapcsolatban... A bérlet kb 50-60 ezer körül lenne majd, nem szeretném, ha abból vonnák le/kellene költenem rá. Akkor a 86%-át nekik muszáj fizetni?
2022. jan. 5. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ honnan jársz be és hol van a munkahelyed.
2022. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gyárban is kötelező, nem csak akkor, ha a garantált bérminimumot kapod. Ennek ellenére nem mindenhol fizetik.
2022. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Általánosságban igen, kötelező fizetnie a munkáltatónak, de persze vannak kivételek. Írd le hogy honnan hova, milyen tömegközlekedési eszközökkel jutsz el, úgy majd tudunk konkrétumokat mondani.
2022. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 ascelpius ***** válasza:
95%
Ez nem fizetés vagy munkahely függő. Ha a munkahely és a lakhely között nem lehetséges helyi bérlettel megjárni, hanem távolságira van szükség, akkor köteles minimum 86%-ot téríteni. (tehát egy budapesti lakosnak, aki Budapesten dolgozik, nem köteles a munkahelynek a BKV bérlet 86%-át téríteni. De ha mondjuk Győrből jár be, akkor a vonatbérletet támogatnia kell)
2022. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1 busz 2 vonat, ezek az átszállásaim előreláthatólag, de egyébként az a gond, hogy ha ezt a kombót lekésem mert pl késik a busz és nem érem el a vonatot, vagy az első vonat átszállás késik vagy ilyesmi, akkor már újratervezés kell, amit ez a bérlet nem old meg ugye. Egyébként megnéztem, 90-105km kb a távolság menetrendek szerint.
2022. jan. 5. 15:43
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ebben az esetben semmilyen kötelező utazási költségtérítés nem kötelező.
2022. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ha a munkahely és a lakhely között nem lehetséges helyi bérlettel megjárni, hanem távolságira van szükség, akkor köteles minimum 86%-ot téríteni."


Dehát nem lehetséges helyivel megjárni, távolságira van szükség. Akkor ezt most nem értem

2022. jan. 5. 15:52
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
legalább olvass utána a feltételeknek. Kapásból az egyik feltételnek nem felelsz meg, így nem fog járni.
2022. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Épp ezaz hogy én nem tudtam hogy ez mindenkinek kötelező-e, vagy hogy mitől függ, itt megkérdezem, valaki azt írja kötelező "Lenne", valaki azt írja távtól függ, valaki ezt-azt írja, egyszer azt írják helyközi esetében jár, most azt hogy nem, most akkor mivan?


Adj egy linket akkor ahova ez le van írva, mert 5 link alapján fizetniük kell, másik 4 alapján meg nem...

2022. jan. 5. 16:01
 10/15 A kérdező kommentje:
Na, most pl olyat találtam, hogy Legalább 86%-át köteles a munkáltató megfizetni a bérletnek, ha pedig több bérletről van szó (pl X helyről Y helyre busszal, Y helyről Z helyre vonattal megy valaki), akkor csak az Egyik bérletet Kötelessége megfizetni. Akkor meg miről beszélsz, hogy nem felelek meg "kapásból egy feltételnek"? Ez hova van írva, vagy mi ez? Dobj már egy linket, de tényleg, érdekelne hogy most mivan.
2022. jan. 5. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!