Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás a piacképesebb alapszak?

Figyelt kérdés
Elmúltam 30, de pályát szeretnék módosítani és ez a két szak érdekel. Milyenek a kilátások a jövőre nézve, a külföldi piacképesség is érdekel. Vélemények, tapasztalatok érdekelnének.

2022. jan. 7. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy picit jobb pénzügyi és számviteli tudást ad, ahol nagyon nagy a munkaerőhiány.

Az NG tulajdonképpen a "multis közgazdász" alapszak, lesz logisztika, pénzügy, számvitel, mikro, makro, marketing, de semmiben sem mélyedsz el még. Jó szak, én ezt végeztem, a szaktársaim elképesztően sokféle irányba mentek dolgozni, valódi tőzsdei brókertől marketingeseken át a logisztikusokig, de van hr-es, könyvelő, saleses és ilyen befektetési elemző arc is, és nekem sincs okom a panaszra. Ha elmúltam volna harminc, az egyenesebb úton mennék viszont, és a pénzügyet választanám.

Sok sikert!

Melyik egyetemre tervezel menni?

2022. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ!

Nekem az ELTE képzése tetszik a legjobban, mert angolul is hallgathatók a tantárgyak, valamint relatíve friss az intézet, ezért reménykedek abban, hogy nem 30-40 éve bebetonozott múmiák tanítanak. A másik végzettségemmel már végignyomtam két egyetemi képzést, így vannak rossz tapasztalataim.

2022. jan. 8. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A PSz az erősebb pénzügyi diploma, többet ér ha abba az irányba mész, a NG pedig ahogy az előző is írta, sokkal több ajtót nyit meg neked.
2022. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Ha jó vagy nyelvekből mindenképp az NG-t válaszd, ha megtetszik a számvitel és a pénzügyi dolgok, akkor még mindig át mehetsz PSZ-re, legalábbis az ELTE-n. De szerintem minden egyetemen első évben ugyanazt tanulják a közgáz szakosok.

Mesterre is nagyon sokféle képzésre tudsz menni NG-s diplomával.

2022. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!