Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bejárónőkkel, takarítònővel,...

A bejárónőkkel, takarítònővel, vasalónővel, aki segít a családnak a háztartásban, hogyan szoktak beszélni ( stílus stb) ? Ha valamit elrontott vagy lassúnak tartják, elégedetlenek vele, hogyan teszik ezt szóvá neki?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ mennyi a fizuja, ha jól meg van fizetve le lehet b.s.ni nyugodtan. De ha minimálbéres akkor nincs mit elvárni azért a pénzért és örülni kell hogy egyáltalán elvállaja.
2022. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
1, fizuja? Hol élsz te? Szinte mindenki vállalkozóként csinálja borsos órabérért.
2022. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

2

A vallalkozo egyszerre nem tud 4-5 helyen lenni, ezert vesz fel alkalmazottat, akiknek szotyipenzt ad olyan 1000/órát.

2022. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Párom szüleihez jár takarító és elég sok megfordult már.

Átlagosan 2-3000 Ft / órabérben vannak. Természetesen számlát egyik sem ad.

2022. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Hogyne tudna több helyen lenni…napi 2-3 lakást csinálnak általában
2022. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom, az nem zavar titeket, hogy a kérdező NEM az órabért kérdezte, hanem a stílust :-)


Nos, kérdező, BÁRMENNYIT fizetsz is a bejárónőnek, Ő is ember, tehát ILLIK NORMÁLISAN BESZÉLNI VELE!

Ha jelen vagy, amikor a munkát végzi, akkor jelezd neki normális stílusban, hogy mi az, amivel elégedetlen vagy: pl. a tükör foltos maradt, a kád nincs rendesen kisikálva, stb.

Nem biztos, hogy szándékosan dolgozik rosszul, lehet, csak nagyon siet és észre sem vette, ha valami kimaradt, stb.

Ha többszöri alkalommal sem dolgozik az elvárásaidnak megfelelően, akkor pedig jelezd neki, hogy ha nem tud jobban, figyelmesebben dolgozni, akkor kénytelen leszel mást keresni - lehet, hogy ez hatásos lesz :-)

2022. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

"lassúnak tartják..."

Ennek csak akkor van jelentősége, ha órabérben dolgozik.

Én pl. mivel tudom, hogy nem vagyok egy villámkezű Joe, ezért eleve nem is órabérben állapodtam meg a megrendelővel, hanem megállapodtunk egy összegben a munka feltérképezése után - így kiküszöbölhető, hogy a megbízó "idegeskedjen" a pénze miatt, s még egy kávézás is belefér a "munkaidőbe" :-)

2022. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!