Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként nagyvállalathoz...

Jogászként nagyvállalathoz valami normálisabb pozícióba bekerülni nehéz lenne? Hogy lehetne?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már kezdő, de abszolút nem üzleti, vállalati területen dolgozok.

2008-2013 között vidéken tanultam. Akkoriban még gazdasági, üzleti jogi tárgyak alig voltak, amik voltak is mellékesek voltak.


Ügyvédi irodában illetve államigazgatásban dolgoztam, de váltani szeretnék.

Nem csak pénz miatt, személyes okokból is.

Nagyvállalati közeg, sok ember illetve elkezdett vonzani az ilyen terület.


Szerintetek esélyem mekkora van ilyen helyre bekerülni?

Valami normális állásba.



2022. jan. 14. 10:27
 1/10 A kérdező kommentje:

Budapest önmagában is vonz, még ha már nem is vagyok annyira fiatal.

Bánom már, hogy nem úgy alakítottam a dolgokat, hogy ilyen helyeken dolgozzak, de talán sosem késő.

2022. jan. 14. 10:28
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Pl. szétnézel az álláshirdetések között, és megpályázol olyan állásokat, ami tetszik.
2022. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Szétnézel netes hirdezések között;


2. Felhívsz egy fejvadász céget, hogy nincsen-e számodra releváns ajánlatuk (linkedinen találsz eleget)


2. Felhívsz régi ismerősöket, hogy nincsen-e valami neked való pozi a cégnél vagy ismerős cégnél.


Midkettőt ajánlatos csinálni.

2022. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát figy (jogász vagyok), mihez értesz? mit akarsz? Mostanában nagyon keresik a GDPR-t és a compliance-t, érdemes arra elindulni.
2022. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A pozitív hozzáállást értékelem.


De amennyire én hallottam nem olyan könnyű.

Sokan pályakezdőként sem kerülnek be ilyen állásokba, mert ha nem csinált az egyetem során ilyen jellegű gyakorlatot, akkor nem ért hozzá.

Később pedig ha nem ilyet fog dolgozni hiába X éves a tudása ilyen téren nem fejlődik.


Pályáztam több helyre, de nem is hívtak be interjúra.

2022. jan. 15. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy éve diplomáztam kb., nekem is az volt a célom, hogy egy nagy multicéghez kerüljek be, csak az a baj, hogy az ilyen állásokból baromira kevés van. Eleve kevés ember dolgozik jogászként egy nagyvállalatnál, és a fluktuáció sem olyan nagy, mint egy ügyvédi irodánál. A másik, hogy az ilyen cégek inkább tapasztaltabb embereket keresnek, nem pályakezdőket (mondjuk te már nem vagy pályakezdő ahogy írtad, szóval lehet esélyed). Sajnos nekem is csak ügyvédi irodák jöttek össze, pedig továbbra sem akarok ügyvéd lenni, csak nem igazán tudok kiszakadni ebből a körből.
2022. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

GDPR roppant unalmas és nem is értek hozzá.


Compliance már tetszene, de ha sosem foglalkoztam ilyennel. Junior kezdő pozícióba frissen végzettet keresnek, nem?

Ennyi időstől már megfelelő szakmai múltat várnak el.

Üzleti jog terén pedig nekem nincs meg.

Egyetemen sem sok ilyen tárgy volt anno.



Az utolsónak írom:

Szerintem manapság már gyakornokként és állásként is sokkal több poz<ció van mint korábban.


Régen az volt a gond, főleg vidéken, hogy kevesen tudtak ezekről, így nyilván nem is mentek ilyen helyekre. Esetleg már diplomával a kezükben néztek döbbenten, hogy miért nem hívják be interjúra ha jelentkeztek.

Vagy még akkor sem keresgéltek ilyen állást, alig tudtak róla valamit.


Aki korán ébredt, annak viszont elég könnyű volt.


Manapság sokkal több ilyen óra van egyetemeken, akinek van ambíciója gyakorlatra is elmegy, főleg ha pesti egyetemen tanul. Vidékről nehezebb megoldani.


Most többet kell teljesíteni, hogy téged válasszanak, mert sokkal több a jelentkező.


Viszont ahogy én látom (de javíts ki ha tévedek) junior pozícióra nem ennyi időst várnak.

Olyan pozícióra ahova szakmai múlt kell, pedig releváns tapasztalat kell.

Ha az nincs meg...


Hogy lehetne áthidalni szerintetek?

2022. jan. 18. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne releváns a tapasztalatod? Az ügyvédi tapasztalat elég nagy aduász, egy cégnek dolgozni bizonyos szempontból hasonló, csak itt egy megbízód van. Van pár terület, cégjog, ingatlanjog, szellemi tulajdon, követelések, amiben van átfedés, meg gondolom a munkajog ismerete is előny.

Nagyvállalat alatt amúgy csak magánt értesz? Mert posta és egyéb közszolgáltatók is szoktak hirdetni (ott már a közbesz.jog is bejön a képbe).

Ami amúgy számíthat a nagy, határon átnyúló cégeknél, az nyilván a stabil angol, esetleg német tudás. Ezzel hogy állsz? Jogi szakvizsga? Utazni hajlandó vagy? (csak mert pl Spar Bicskén működik, és sok más cég is nem pont Bp.belvárosban, hanem a környéken van)

Meg állítólag életrajzot írni is tudni kell. Én direkt nem próbáltam eladni magam, de azt elismerem, hogy nagy szerepe lehet.

Esetleg megpróbálhatsz nem csak jelentkezni, hanem közvetlenül felvenni a kapcsolatot cégekkel, jogi állásbörzék pl. Vagy akár egy jelentkezésnél nem csak emailt írni, hanem x idő után felhívni őket (tudom ciki, de a szükség nagy úr)

2022. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, tippeket!


Ügyvédi irodában nagyon rövid időt dolgoztam, utána állami helyekre kerültem.

Az a kevés ügyvédjelölti tapasztalat nem hinném, hogy aduész. És az is klasszikusabb hagyományos ügyvédi irodában volt, ahol lakásátírás, stb... ment.


Hogy mit értek az üzleti területek alatt?

Nem kft-k alapítását (bár társasági jog), nem ingatlan jog. A követeléskezelés már kicsit üzletibb tényleg, és úgy ahogy érdekes is, de elég szűk szegmens.


Compliance, bankszakjog, tőzsdejog, befektetési jog, külkereskedelmi jog, stb...

És nem ügyvédként ügyfeleket képviselni pl. bankkal szemben persze.


Hanem nagyvállalatoknak dolgozni ilyen területen.



És nem csak a fizetés miatt vonz, meg a nagyobb szabadság miatt, őszintén mondom.


A közszféra azért nagyon nem ezt a szinten nyújtja. Kivéve néhány nagyon erősen szakmai szabályozó hatóság.

Pl. MNB, stb... Na az bár állami hely, azért nagyon komoly szakmai helyek.

Bár ilyen helyekre talán még nehezebb bekerülni. Nem tudom.



Utazni hajlandó vagyok, bár mivel leginkább Budapesten vannak ezek az állások, ezért talán az utazás nem is nagyon lesz szempont.

Egyébként így is költöznöm kellene, mert most nem Budapesten élek.


Angolul tudok csak, kb. középszinten, de munkámhoz nem kellett.

Tervezem felhozni, valamilyen tréning jellegű képzést elvégezni valami jobb nyelviskolában.


Életrajz írás, motivációs levél (ha kell) nyilván nem lehet probléma.



Köszönöm a segítőkész és adekvát válaszodat, a neten manapság elég ritka.

2022. jan. 22. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:

"Normálisabb pozícióba bekerülni nehéz lenne? Hogy lehetne?"


Többféle aktív nyelvtudással, meg gondolom szerencsével.

2022. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!