Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozhatok még fejlesztőiskol...

Dolgozhatok még fejlesztőiskolában vagy nyelviskolában?

Figyelt kérdés

Kb. 5 évig Angliában éltem, a nyelvet középszinten beszéltem, aminek a magasabb szintű elsajátítására sajnos nem törekedtem. Közel a 30-hoz itthon elvégeztem a gyógypedagógiai asszisztens OKJ-t, mert mindig is szerettem volna segíteni másoknak a tanulásban, képességeik fejlesztésében, mint asszisztens. Ezután beiratkoztam egyetemre, anglisztika szakra és felvettem a pedagógiát minornak, hogy kiegészítsem a pedagógiai ismereteimet, illetve mert érdekel az angol nyelv oktatása (nyelviskolában vagy magántanárként).


Az angolt illetően sok nyelvtani hiányosságom van-volt, amit elég intenzíven próbálok pótolni mind a mai napig. Ennek ellenére sajnos eddig úgy néz ki, hogy az angol alapvizsgám nem akar sikerülni és lehet kirúgnak.

Az angol szakos jegyeim sajnos nem a legjobbak (2-3, néhány 4-es), mert a munkában is nagy a felelősség és nehéz a kettőt együtt csinálni. Viszont a pedagógiás tárgyaim jegyei 4-5-ös, többségében 5-ösök.

Egyáltalán nem vagyok erre büszke és próbálom a tőlem telhetőt megtenni, hogy sikerüljön az angol alapvizsga, de ha kirúgnak szerintetek lenne még esélyem arra, hogy gyógypedagógiai asszisztensként dolgozhassak vagy az eredményeim és az esetleges kirúgás miatt inkább nem engem választanának az iskolák, fejlesztőiskolák?


A másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogyan tudnám kijavítani az angolomat? Az elsődleges célom fejlesztőiskolában dolgozni asszisztensként, sajnos nem tudom erre mennyi esélyem maradna az esetleges kirúgás után :(, másodállásként pedig érdekel az angol nyelv oktatása nyelviskolában vagy magántanárként.

Viszont itt megint kérdés, hogy ha kirúgnának angol szakról (ráadásul több évnyi külföldi tartózkodás után, ahol ugye feltételezhető lenne, hogy az illetőnek a kisujjában van az angol nyelv ismerete, aminek így is kéne lennie az esetemben...) mennyire lennék hiteles (ami nagyon fontos számomra) és foglalkoztatnának-e nyelviskolában? Célom, hogy a lehető legtöbb hiányosságomat pótoljam angolból, ennek "bizonyítására" milyen vizsga vagy kurzus elvégzését ajánlanátok, hogy az esetleges kirúgás ellenére hitelesen tudhassam az angolt tanítani? Sajnos a koromból kifolyólag, ha kirúgnak már nem gondolkodok azon, hogy elkezdjek egy másik egyetemet.


A válaszokat előre is köszönöm.



2022. jan. 14. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha kiraknak az angol miatt miért akarsz nyelvsuliban tanítani?

Tipikus: "aki tudja csinálja, aki nem tudja tanítja" eset.

Lehet inkább a gyógypedagógiára feküdnék rá, arra nagyobb a kereslet.

2022. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szeretem az angol nyelvet és ahogy írtam, próbálom a hiányosságaimat pótolni.
2022. jan. 14. 21:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!