Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha pedagógusként kéne elhelyez...

Ha pedagógusként kéne elhelyezkedned milyen tanár/pedagógus lennél legszívesebben? Miért?

Figyelt kérdés
Szeretném felmérni az emberek véleményét, az "egyik se " válaszok le lesznek pontozva!

2022. jan. 15. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Óvodapedagógus
Általános iskola 1-4.osztályos tanár
Általános iskola 5-8. osztályos tanár
Középiskolai tanár
Egyetemi tanár
39 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mennyi fizetésért?
2022. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs hogy valaki pedagogus kell legyen. Az emberekben altalaban van ambicio... Kiveve a tanarokban persze...
2022. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Néha elábrándozom rajta, hogy középiskolában biológiát tanítsak, ha megnyerném az eurojackpotot vagy úgy általában nem pénzért kéne dolgoznom :)
2022. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Egyetemi tanár, kevesebb a kötöttség.
2022. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Oktató felnőttképzésen
2022. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Egyetemi oktató szeretnék lenni. Ha akarok, dolgozom, ha nem, senkit sem zavar. A hallgatók még örülnek is neki, ha nincs óra.
2022. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyetemi tanárra szavaztam, mert jelenleg is egyetemen tanítok. Bár nem vagyok pedagógus. Sőt, a tavalyi modellváltás óta még közalkalmazottak sem vagyunk, csak a fizetésünk maradt az.

A kötöttséget valaki írta. Nem tudom milyen értelemben. Évi szabadságom a pótszabadságokkal együtt nekem 25 nap. Azért talán nem olyan borzasztóan rengeteg. Ami jó, hogy a munkaidővel nem kell percre pontosan elszámolni. De ez a közhiedelemmel ellentétben nem azt jelenti, hogy sokat lehet lógni. Lehet hogy hét közben nem vagyok bent 8 órát de amikor levelezős, vagy szakmérnöki órák vannak, pénteken is bent kell lenni este fél 8-ig, sőt szombaton is. És nem jár cserébe semmi. Szóval átlagban bőven megvan a heti 40 óra.

2022. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#6, ez nagyon nem így működik!
2022. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted nem, szerintem meg igen. Jártam már egyetemre nappali és levelező tagozaton is, több intézményhez is volt szerencsém és mindenütt azt láttam, hogy csak az oktató lelkiismeretére van bízva, oktat-e vagy sem.
2022. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam egyetemre (ELTE és PTE) és már évek óta ott tanítok. Nem úgy megy következmények nélkül, hogy ma nem tartunk gyakorlatot, mert nincs kedvem és vizsgáztatni se akarok ma mindenki automatikusan 5-öst kap. Talán ha az ember tanszékvezető, elvileg megtehetné. De szerencsére én még nem tapasztaltam ilyet. Elég gáz, ha valóban vannak ilyen helyek.
2022. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!