Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ekkora közutálat a...

Miért van ekkora közutálat a tanárok ellen?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének nem tudna itt fröcsögni a sok agyhalott.
2022. jan. 15. 19:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sokan közülük narcisztikusak, visszaélnek a hatalmukkal, alkalmatlanok arra,hogy más emberi lényekkel foglalkozzanak.


Én most felnőtt fejjel sem kedvelem őket, emlékszem, hogyan fitogtatták a hatalmukat.

Viszont, amikor az iskolában mobbing van, akkor fülüket-farkukat behúzzák.



Sokan, ha felnőnek és a gyerekeik iskolások lesznek, éppen ezért annyira kritikusak a tanárokkal, a rossz tapasztalatok miatt.

2022. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ez eléggé összettet kérdés.

A cél szerintem a gondolkodó ember csökkentése, és ezt globálisan értem.

Aki tanult pénzügyet az tisztában van azzal, hogyan működik a gazdaság, ez a hitel pénz amit használunk ez nem örökéletű, előbb utóbb elértéktelenedik, ez benne van a működésében és sajnos ezzel a kockázattal sokan nincsenek tisztában mivel olyan oktatást kapnak ami nem elegendő ahhoz, hogy átlásd a rendszer működését.

Ha kevered a kúltúrákat az még jobban elnyomja a nemzet államokat lásd kalergi terv így még könnyebb iránytani az embereket.

A vírusról pedig már ne is beszéljünk, az oltás hosszútávú mellékhtásairól senkinek nincs még információja, úgy adják be maguknak az emberek a vizsgálati stádiumban lévő oltóanyagot mintha ez teljesen normális lenne.

Egyre rosszabb lesz minden, kezd torzulni világszinten a rendszer.5-10 év múlva nehéz lesz egyben tartani ezt a jelenlegi rendszert, mivel a pénzünk addigra nem sokat fog érni. Itt igazándiból két lehetőséget látok, vagy lesz egy deflációs összeomlás, vagy egy inflációs összeomlás de inkább az utóbbi.

2022. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Poroszos oktatási módszert gyakorolják, elnyomják az ellenvéleményeket, a kérdéseket, a kényes információkat lesöprik. Megújulni képtelenek, csak mantrázzák az egyetemen beléjük sulykolt dolgokat, amelyek már vagy elavultak vagy akkor sem voltak igazak, amikor őket beetették velük. Zombikat nevelnek, akik gondolkodásra képtelenek és csak felböfögni tudják az általuk mondottakat.
2022. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Alá tudom támasztani diák koromból, hogy rengeteg beteg szociopata tanárral találkoztam, akiket soha nem lett volna szabad erre a pályára engedni.
2022. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert nem tantárgyhasznosítás megy és a tanár szolga lelkű, valamint droid.

Ez mellé a nagy része tehetségtelen és pszichológiai eset. Nemtörődöm is.

Azt adja tovább, amit bemagolt az egyetemen.

Hiányos a felkészítés a fiatalok felé.


- Nincs lelki alapozás és szokások tantárgy.

Pedig a siker alapja itt keresendő!


- Nincs logika tudománya tantárgy.

Logikus gondolkodás és életvezetés hiánycikk.

Magolás helyett, mindent a bizonyításnak, konkretizálásnak, általánosításnak, analizálásnak, szintetizálásnak kell alávetni. Az összes tárgyat.


- Nincs kérdezés tudománya tantárgy.

Akkor kiderülne, hogy az egész oktatási rendszer, droidokat képez. Kiderülne a hatalmi játszmák célja.


- Nincs tanulásmódszertan különböző tárgyakra megalkotva.

Lásd matematika, Pólya módszer.


- Nincs értékelemzés tantárgy.

Ha lenne, akkor nem tudnák a fiatalokat a média söpredék megvezetni, manipulálni. Sokkal jobb dönteseket hoznának a fiatalok.


- Nincs intelligencia fejlesztés tantárgy.

Aki magas intelligenciával rendelkezik, az veszélyes a hatalomra nézve, mert látja a fáktól az erdőt és az erdőtől a fát, valamint jobban kezeli az életében megjelenő lehetőségeket.


- Nincs politika ismeret és érdekérvényesítés tantárgy.

Persze, hogy nincs, mert akkor nem tudná kizsákmányolni a népet a sok demagóg, agyatlan parlamenti politikus és a sok élősködő vállalkozó.


- Természettudományos tárgyak célja az eszközhasználat és a hétköznapi jelenségismeret, megértés lenne. Lásd, nem a szél fúj.


stb.

2022. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Mert eletemben nem lattam jo tanart.


Hogy is lehetne barki jo? Oszinten elvarja barki is hogy egy olyan aki brutto 200at keres valamit is tud tanitani a gyerekeinknek? Egy ilyen embertol mit lehet tanulni? Azt hogyan legyunk szolga lelku, ambicio hianyos senkik? :) Oszinten nem ertem, valaki nyugodtan magyarazza el... Hogy taníthatna meg valaki a gyermekem arra hogy az eletben kuzdeni kell az aki normalis bert se tud maganak kiharcolni? Aki magat nem becsuli annyira hogy olyan munkat vegezzen amit megfizetnek?


Vicc az egesz tanarosdi...

2022. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Indokolatlanul magas fizetés, eszméletlen alacsony teljesítményért cserébe.


Ez okozza a közutálatot.

2022. jan. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
Valószínűleg azért mert ilyen fizetésért,körülményekkel csak a nem normálisak tanulnak tanárnak ami azt eredményezi hogy sok a kritkán aluli tanár
2022. jan. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Általános iskolában nem tudtam semmit elérni, hiába tanultam.

Ezzel a "nulla" tudással a középiskolában kimagasló tanulmányi eredményeket értem el, versenyekre jártam.


Hogy is van ez? Talán mert a középiskolában fantasztikus tanáraim voltam, amihez egy, az iskolát szuper jól vezető igazgató is kellett.

Talán az általános iskolában nem voltam szimpatikus a tanárok nagy részének, és aszerint kaptam a jegyeket? Beskatujáztak. Mert mertem másképp gondolkodni? Mertem márképp értelmezni egy verset, mint ami elő volt írva róla? Másképp oldottam meg egy matematikai feladatot, mint ahogy "illett" volna?

Valószínűleg ez volt a főbűnöm...


A gyerekem jelenleg nem sok tudást hord haza az iskolából. Az oktatási rendszer egy hatalmas nulla. Csak az ragad rá, amit én tanítok neki otthon, és bizony sokszor ellentmondok a tanárok által tanítottaknak. Minden tiszteletem a kivételeké, de én manapság nem nagyon találkozom kivételes tanárral.


... és ez nem szabadna, hogy jövedelemfüggő legyen...

2022. jan. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Tanárként is dolgozom (egyetemi). Én nem érzem, hogy közútálat tárgya lennék. Mivel hobbiból csinálom az amúgy szerintem jólfizető állásom mellett, tudom lelkesen és lelkiismeretesen tenni a dolgom, nem igazán érdekel mi jár cserébe. (Ennek ellenére egyébként ott is jól megfizetnek szerintem a befektetett energiához viszonyítva.)

Az életből próbálok tanítani, kommunikálni a hallgatókkal, igyekszem segítő szándékkal hozzájuk állni, ha valami gond, probléma van, de nem barátkozni járok az iskolába. Lehetek én jófej, ha valaki semmit nem tanul egy vizsgára, megbukik. Lehet rám haragudni, meg azt mondani, hogy a "rohadéknál hullanak a fejek", vagy "a köcsög szűk határidőket ad" (visszajutott már ilyen infó), de ha a mai fiatalokban lenne némi jó belátó képesség, akkor nem engem rohadékozna le, amiért képtelen felkészülni a leadott anyagokból. Mellesleg az élet nem habostorta, ha határidő van, akkor határidő van!

Szóval összességében én valahol a kettős mércét látom a tanárok körül. Alapvetően a legtöbben nem keresnek jól, de elvárjuk, hogy jól, lelkesen tanítson, korrektül számonkérjen, fegyelmezzen esetleg, stb. és még szídják is a háta mögött, mint a bokrot akár a gyerekek, akár a szülők, akár a társadalom.

2022. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!