Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg 10.osztályos vagyok,...

Jelenleg 10.osztályos vagyok, fakt választás előtt állok,de még pontosan nem tudom mi szeretnék lenni.A történelem tanárom szerint egyetemista töri tanárnak kéne mennem.Mennyit keres manapság egy egyetemista töri tanár? Mennyire,,élhető"? Még azt gon

Figyelt kérdés
doltam, hogy mellette ügyvéd is leszek. Szerintetek ez egy jó alternatíva vagy egy oltári nagy baromság? Bocsánat, ha hülyeségnek tűnik.

2022. jan. 16. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A töritanároknál kb a mekis hambipakolók is többet keresnek, de az ügyvéd alternatíva is baromság, ha nincs a családban ügyvéd, akinek beülhetsz az irodájába, az első években kb éhenhalni lesz elég.
2022. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ügyvédként hosszabb távon mindenképpen jobban jársz, de úgy van ahogy az 1. írja az első pár évben ügyvédként sem fogsz jól keresni.
2022. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ha jogász szakra mész, akkor nem csak ügyvéd "tudsz lenni". Nem is baj, ha az elején még nem tudod, hogy mire szeretnél szakosodni. Majd közben kialakul. A jogász képzés sokrétű, sok irányba el lehet indulni. De az is igaz, hogy rengeteg joghallgató van manapság. Mérlegelni kell.
2022. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az idő nem gond, mert ha élvezetét leli az ember no problem. De ha várok és kitartóan dolgozok megtérülhet vagy inkább hagyjam a fenébe?:D
2022. jan. 17. 17:43
 5/7 MDaniel98 ***** válasza:
Hát ha a bölcsész jellegű dolgokhoz értesz, akkor még mindig a jog a legjobb választás
2022. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég tág az érdeklődési köröm, bioszból és kémiából is 5 vagyok, nyitott az út orvosi irányba is, csak kíváncsi vagyok, hogy itt mivel kell szembesülni, mit lehet kihozni stb.
2022. jan. 17. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs a családban jogász én nem ajánlom, rengeteg a pályaelhagyó, hatalmas a verseny. Esetleg ha valami nagyon apró részletterületre specializálódsz, amiből kevés van, mint XY területet illető jogszabályok. Ellenkező esetben mehetsz aktát tologatni vagy asszisztensnek éhbérért.
2022. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!