Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is nehezen talál munkát?

Más is nehezen talál munkát?

Figyelt kérdés
November óta nincs munkám és szörnyen zavaró. A kilátástalanság, a felborult bioritmus és a nehéz anyagi helyzet. Hozzá tenném, lehet én vagyok válogatós mert elmehetnék segédmunkásnak vagy ilyesmi, de normális hosszú távú állást keresek a saját szakmámban. Más is el át hasonlót jelenleg? Lehet köze a vírushoz, vagy a politikához? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?

2022. jan. 18. 05:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz?
2022. jan. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád?
2022. jan. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Eléggé furcsállom mert nagyjából aznap lehet munkát találni, amikor keresni kezdesz. Legalábbis fővárosban és megyeszékhelyeken biztosan. Lehet hogy nem a legjobbat és nem a szakmádban, de ugródeszkának jó. Ha van egy melód átmenetileg, az anyagilag kisegít, és onnan már nyugodtabban tudsz keresgélni jobbat, ami tényleg tetszik is.

Tehát vagy tényleg te vagy a finnyás, vagy nagyon a világ végén laksz.

2022. jan. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Budapest agglomerációjában lakom és teherautón szeretnék sofőrként elhelyezkedni de nagyon gyenge a felhozatal sajnos. Szóval ebből az lesz, hogy keresek valamit ami átmeneti, pedig jobban örültem volna egy hosszútávúnak.
2022. jan. 18. 07:17
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

En találok munkát, pályázok, elutasítanak.

Anyaggazdalkodas, tapasztalat van, 2 idegen nyelv.

Berigenyem: alapbér, 450 bruttó.

2022. jan. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez jó volt:D találni lehet, bekerülni nehezebb:D Ezekkel a kompetenciákkal szerintem teljesen reális lenne a bér.
2022. jan. 18. 08:05
 7/17 anonim ***** válasza:
8%

Tényleg elég nagy a pangás Pesten is, persze raktáros, illetve szalag meló akad bőven, de azt kihagyom.

Szerintem az 5-ös keveset kér, azért nem veszik fel sehova, mert nem veszik komolyan, br 550e más reálisabb lenne a tudásához mérten, de én nyelvtudás nélkül húztam meg a vonalat 530e bruttóban, ennél kevesebbért nem megyek el dolgozni.

2022. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Én 2 hét alatt elhelyezkedtem Budapesten recepción. Havi 10 nap nyugis, pihenős munka, tanulni járok be, mindez bruttó 450.000 ft-ért.


Kérdező, ne csak a sofőrködésben gondolkodj, mert így tényleg szegényes lesz a felhozatal.

Ha van, aki eltart, akkor kivárhatsz.

2022. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én 2 hét alatt elhelyezkedtem Budapesten recepción. Havi 10 nap nyugis, pihenős munka, tanulni járok be, mindez bruttó 450.000 ft-ért."


Igen, de gondolom 240 órát ott vagy és a vagyonvédelemben nem jellemző a bruttó órabér, inkább a szürke foglalkoztatás. Vedd azt is bele, hogy mész hétvégén és ünnepnapokon is, így azért már nem hangzik olyan jól a nettó 300. Most mondhatom, hogy az előző civil helyemen br 570e volt a fizum, + cafi + túlóra, 190 órában megvolt a 400e nettó.

2022. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9-es válaszoló.


Igazad van, hogy a vagyonvédelmi cégek 90%-a olyan, mint amit írtál.

Viszont engem teljes bérre bejelentenek, szabit 12 órában fizetik, ünnepnapra bruttó 70.000 ft-ot kapok. Semmi trükközés.

Igaz, hogy ott vagyok egész nap, de nekem ez egy lehetőség, hogy képezzem magam. Éjszaka 8-9 órát tudok aludni, majd hazamegyek.


Tény, ebből nem lesz saját házam, de te is tudod, hogy rengeteg munkakörben ennél kevesebbet fizetnek és elmegy ugyanúgy az egész napod (munkaidő + utazás) és még sokszor stresszes is a munkakör.

Tudom, mert 6 évet irodán dolgoztam (logisztika).


Szóval arányaiban nézve havonta 10 napot pihenni úgy, hogy 20 napom szabad, kiegyensúlyozott vagyok, nekem ér annyit, minthogy a mókuskerékben legyek havi 21 napot. Arányaiban nézve máshol se keresnék többet.

Van viszonyítási alapom.

2022. jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!