Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól számolták ki a fizetésemet...

Stefan91 kérdése:

Jól számolták ki a fizetésemet adott hónapban? Besorolási bér, alapbér? Micsoda?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretném leszögezni, nem az Én fizetésemről van szó, de mivel úgy talán érthetőbb a megfogalmazás, saját nevemben részletezném alább.

December hónapom így alakult munkakapcsán:


-10 nap munkanap

-4 nap kórházi kezelés (50%-os TP)

-2 nap háziorvos általi TP (azt hiszem az 60-67%)

-6 nap szabadság


Na most a bruttóm 167.400Ft ugyebár, mert előre megyünk, nem hátra..és hát itt ez a KSH szerinti 350.000Ft-os medion átlag, na mindegy is. Elnézést!

A lényeg..


Besorolási bér: 167.400Ft

Állandó TÖRZSBÉR: 82.639 Ft

Szabadság: 43.071Ft


Így kaptunk egy bruttót, ami 123.700Ft környéke...

Ebből nettót kaptam 82.000Ft körül..

Ebből adódik a kérdésem mivel nem ismerem magam ki e dolgokban kellően, s hiszem, hogy itt van sokkal okosabb, mint Én!

1 hónapra, 167.400Ft-os bruttóval, legyen kerek perec 6 nap táppénzzel, 82.000Ft nt. jár?

Ez kicsit érdekes számomra, mivel volt, hogy máskor is voltam táppénzen én mocsok...de nem kaptam még ennyire kevés fizetést?!

Nem, a bérszámfejtőnket nem érdekli konkrétan, nem kíván utánanézni.

Ezen felül kaptam bérlettámogatásra plusz 7.600Ft-ot, de ez lényegtelen jelenesetben, ez fizetésen felüli összeg, a br. nem képzi itt!

Hálás lennék, ha valaki tudna konkrétan választ adni nekem!



2022. jan. 18. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
En a bruttó 167.400Fton akadtam ki itt... minek dolgozol ennyiert?
2022. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kérlek, mert muszáj. Sajnos vannak tudod olyan területek itthon, ahol papíron rohadt jó a kereset egyes öltönyös uriemberek szerint, de alapjába véve meg azt sem tudják miről beszélnek. S van aki család miatt, illetve egyéb családhoz köthető okok miatt, mint pl betegség nem teheti meg, hogy ki megy mondjuk Ausztriába, vagy M.O. más területére szerencsét próbálni. Sajnos felénk (Somogy megye) és itt a felénk a kis városom nevében írom, nem egyéb Somogyi község/város nevében, de ez a plafon a környékünkön. Jóóóó, oké...Viktorunknak köszönhetően 200k, jövőhónaptól...
2022. jan. 18. 16:16
 3/14 ascelpius ***** válasza:
100%

-10 nap munkanap


-4 nap kórházi kezelés (50%-os TP)


-2 nap háziorvos általi TP (azt hiszem az 60-67%)


-6 nap szabadság


Ez 22 nap, december pedig 23 munkanapos volt: szombaton (dec. 11) nem volt munkavégzés? Enélkül ezt nem lehet jól kiszámolni

2022. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elnézésed kérem, erről meg is feledkeztem, valóban, szombat munkanap volt. Csak ugye fizikálisan nem kellett mennünk, csak "papíron" úgymond. Ezért számoltam 10-nek, de tény, 11 napról beszélünk!


Bár nem 24-dikét kellett le dolgozni 11-én? (Ahogy írtam, nem rólam van szó, de a magamnemében írok..) Végülis mindegyis, szombat munkanap volt igaz!

2022. jan. 18. 16:30
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Volt betegszabija az illetőnek vagy már tisztán táppénz? Tehát volt előtte beteg az évben?
2022. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem, ez már tiszta táppénz volt! A betegszabadságra járó napokat elhasználta.
2022. jan. 18. 16:34
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

somogyban a KSH szerint 2020ban 214 ezer forint volt a bruttó átlagbér

zala békés és szabolcs megye után a "legcsóróbbak"

nem is a medián, hanem a számtani átlag


egyébként léteznek keresett szellemi készségek is, nem muszáj kőművesnek állni

nem kioktatni akarlak csak segíteni

2022. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tájékoztatást, Én boldogan el vagyok a jelenlegi helyemen, az adatok tengerén meg nem szeretnék elveszni, pláne nem a politikai éterben, a szőr fel áll attól a hátamon. Persze az nem létezik, de ez a kereset sem. :)
2022. jan. 18. 16:41
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A medián pont azt jelenti, hogy a fele kevesebbet, a másik fele meg többet keres annál. Te az első felébe tartozol.


Amúgy tényleg sajnálatosan kevés ez a fizetés. Éhen halni sok, megélni kevés.


Egyébként jól számolták, de a táppénz nincs benne. Azt majd külön utalják.

2022. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

a medián a sorba rendezett adatok középső eleme

de pont nem árul el semmit pl a végzettségről iparágról


azért van rá egy tippem, hogy az alacsony végzettségűek a döglődő iparágakban keveset, az autóipari CNC-sek mérnökök meg többet keresnek somogyban is

2022. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!