Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyivel keres többet egy...

Mennyivel keres többet egy ritkább nyelvet is beszélő mint az, aki csak angolul tud?

Figyelt kérdés

A példa kedvéért tegyük fel, hogy közgazdaság, szallítmányozas, supply chain terület


Ritka nyelv pedig mondjuk az orosz

(Angol és német mellett)



2022. jan. 19. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Just fuckin' google it.
2022. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A hays szerint átlagban 10-15%-ot dob.

A kelet-ázsiai nyelvekről tudok magabiztosan nyilatkozni, mivel baráti, évfolyamtársi körben sokan beszélnek japánul, koreaiul, kínaiul. Nagyon széles a sáv, ismerek olyat, aki semmivel nem kap többet, mint egy sima angolos munkavállaló, de tudok olyat is, aki majdnem a dupláját kapja annak a bérnek, mint amit nyelvtudás nélkül kaphatna hasonló feladatokért. Én a pozícióhoz képest átlagban 30%-al szoktam többet mondani, de változik, kontextus függő. Ezek supply chain, pénzügy, beszerzés, business support, hr területek.

2022. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleg egyszerű a képlet, ha nem kell a munkához akkor egyáltalán nem dobja meg, ha igen akkor meg fogja. Én is supply chain / sales / business development területen dolgozok, meg soha nem kellett az angolul kívül egy más nyelvet se használnom, szóval nem hiszem hogy ha jönne helyettem másvalaki akkor ő többet keresne a plusz nyelvtudásai miatt. Viszont van nálunk pl egy kazah vevő aminél direkt oroszul beszélő kapcsolattartót kerestek, ott lehet hogy így akár kezdőként is a bersav tetejét kapja (de más is megkaphatja azt ha mondjuk van annyi a tapasztalata).


Tehat ha például egy cégnél ahol ilyen-olyan nemzetiségű vevőkör van, akik mondjuk kevésbé beszélnek angolul, ott előny lehet.


Lehet hogy ezzel sokan nem fognak egyetérteni, de mivel az egész világ abba az irányba halad hogy az üzleti világ nyelve az angol, szerintem nyelv helyett sokkal hasznosabb tudásra is szert lehet tenni, elnézve azt hogy mennyi időt kell belefektetni.

2022. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!