Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen drágák az ingatlan...

Miért ilyen drágák az ingatlanok a fizetésekhez képest?

Figyelt kérdés

Idén töltöm a 30-at és még mindig nem sikerült lakásra vagy házra összegyűjtenem a pénzt.

Egy panellakás pesten már 30 millió forintba kerül. Egy téglalakás kb. 45-60 millió forintba kerül. Egy polgári lakás szintén 45 milliótól kezdődik felfelé. Egy családi ház pest megyében ami átlagosnak mondható kb. 80-150 millió forint közötti áron van. A fizetések meg átlagosan nettó 250 ezer forintnak felel meg.

Tehát ha 10 éven át nem költök belőle akkor jut esetleg panellakásra csak akkor már tőbbet fog érni.

Ha 20 éven át akkor lesz 60 millió. Ha még 30 éven át akkor lesz 90 millió.

Tehát ha 18 eves koromtol dolgozok mondjuk akkor 50 évesen érem el azt hogy lesz saját kertes házam.

Csak az is akkor már többet fog érni.

Mi a megoldás erre? Sokan azt mondják többet kell keresni. Ez rendben is van de mindenki igy gondolkodik és a jol fizető munkákra nincs üresedés vagy hátszéllel lehet bekerülni vagy óriási szerencse és tudás kell hozzá.


2022. jan. 19. 21:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
39%
Mi a megoldás? Tanulni, vállalkozni, befektetni. Ha 7 szamjegyu a havi kereseted, nem vág földhöz annyira az ingatlanok ára.
2022. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerű: mert van, aki így is megveszi. Vagy a tulajnak nem annyira fontos, hogy eladja.
2022. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
35%

Pontosan.. nem csak a 20 éven keresztüli, 8-17ig tartó robot létezik a világon... miközben másnak a várát építed.


Akkora a forgalma az irodának ahol melóztam, hogy 1 nap alatt kitermelte az egész hónapos bérköltséget. Maradék 19 napban mondhatni profitot termeltünk. így lehet valakinek egy patkánylyuka, míg másnak 15 fullos lakása.

2022. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
92%
Sok külföldi megveszi ennyiért, sőt többért is.
2022. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
84%

Aranyos hogy a szerencsét írod hamarabb mint a tudást:) :).


Pest megyéről beszélsz. 1év megtanulni nagyjából villanyszerelőnek.


Nézd meg Google-ben mennyi egy panel lakást vezetékelése anyagköltség nélkül :).



Most csak egyetlen egy példát mondtam, de azért ne legyél már szerencsétlen nagyon szépen kérlek.


Nettó 250-nél tényleg lehet többet keresni bármilyen extra tudás és szerencse nélkül.

2022. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
91%
Erre van kitalalva a lakashitel amiota világ a világ. Csak nem 30 év munka után veszed meg, hanem 30 év munka alatt fizeted ki, de közben benne laksz.
2022. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
87%

Egész egyszerűen nem valósak a számok, amit írtál. Nem rózsás a helyzet az ingatlanpiacon, de közel sem ennyire tragikus.

Először is, még az országos átlagfizetés is több mint amit te pest megyére írtál.

Másodszor, 80-150 millió maximum budapesten egy átlagos családi ház ára, és nem pest megyében.

Harmadszor, az soha (értsd: emberi léptékkel belátható időn belül, tehát az elmúlt néhány évtizedben) nem volt realitás, hogy EGY átlag fizetésből családi házat vegyél a fővárosban (igazából még vidéken sem). És ez nem csak nálunk van így, hanem sok nyugati országban sem. Alapból nem is értem miért merül ez fel, hiszen családi házat családi (azaz kettő) fizetésből "illik" venni. De még panel lakásra is mindig 15-20 évig kellett gyűjteni/hitelt fizetni egy átlag körüli fizetésből. Ez 20 éve is így volt.

Negyedszer, ennyi pénzért mit csinálsz a fővárosban? Nettó 250-et egy közepes vidéki kisvárosban az ország keleti felében is meg lehet keresni, és ott 20-25 millióért lehet kapni bőven élhető tégla lakást. Panelt még olcsóbban is. A fővárosban lakni mindig is egy bizonyos mértékig luxusnak számított, nem pedig szükségletnek, ugyan úgy ahogy pl. siófokon vagy a duna kanyarban is.

2022. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
86%

Csok, babavaro, alapanyagar, munkaero ara az oka.

De legfokepp a CSOK.

2022. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Aki szerint lehet többe keresni az irja le hogy hol. Milyen területen milyen cégnél hogyan lehet oda hátszél nélkül bekerülni. Mert ahogy én neten nézem a budapesti állásokat, hozzáteszem teli van munakölcsönző cégek hirdetéseivel. Tehát ahogy én nézem nem láttam még olyat ahol ennél magasabb fizetést kinálnának. Ahol meg nincs megadva hogy mennyi a fizetés oda meg beadom az önéletrajzomat de semmi visszajelzés. Sok helyen meg az van hogy nekem kell beleirni bérigényt. És ha véletlenül sokat irok akkor mást veszik fel. Egyszóval nem jutottam el még olyan interjúig ahol felkináltak volna mondjuk nettó 500 ezer forintos fizetésért nekem munkát.

AZ IT területen kivűl várom azokat a területeket meg cégeket ahol megadnak annyit tehát havi nettó félmilliót. Ha szerintetek meglehet ennyit keresni Budapesten.

2022. jan. 19. 22:14
 10/51 anonim ***** válasza:
78%

Nem drága az, csak kevés a jövedelem.

De persze itt a gyk-n megmondja a sok okos, hogy középfokú végzettséggel csak egy biorobot lehetsz, aki örüljön a minimálbérnek is.

MO-on a mentalitással van a baj, gyakorlatilag szaré'-húgyé' elmennek még mindig melózni az emberek, mert valamibű meg kell élni felkiáltással.

Az meg általában nem jut el az agyukig, hogy nem csak megélni kell, hanem a jövőt is meg kéne alapozni, az meg a minimálbérből nem fog menni.

2022. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!