Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki újlatin...

Van itt olyan, aki újlatin nyelvek és kultúrák (francia szakirány) szakot végzett? Hol, merre tudott elhelyezkedni ezzel a diplomával?

Figyelt kérdés
(bocsánat, ha rossz a kategória)

2022. jan. 20. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem én, hanem egy barátom végezte azt a szakot és ő a francia nagykövetségen dolgozott. Aztán van másik barátom, aki kiválóan beszél franciául (bár nem végzett nyelvszakot), ő meg a nyelvtudása miatt egy adminisztratív állában van, ahol franciául és angolul kell sokat beszélni.
2022. jan. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
SSC-ben.
2022. jan. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1, 2: és meg tudtok (1-es esetében meg tudnak) belőle élni? mármint a nagykövetségi nyilván, de a másik is?
2022. jan. 21. 10:07
 4/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Recruiterként dolgozom, az előző munkahelyemen sok "nyelves" pozícióba kerestünk embereket. Legtöbbjüket SSC-hez, operátori munkakörbe, de előfordult, hogy spanyolul/olaszul/franciául beszélő jogászt, Hr generalistát is kerestünk multicégekhez.

Amennyiben nem multinacionális környezet az ideális, el lehet vele helyezkedni fordítóként, tolmácsként is, a megfelelő MA diplomával vagy szakvizsgával.

Habár nem írtad, de az a sejtésem, hogy középiskolás végzős vagy és ezért tetted fel a kérdést. :)

Nem csak ez esetben, de én mindenkinek ajánlom a nyelvtanulást, ez egy olyan dolog amiben megéri fektetni (akár más szakma, szakirány mellett is).


További szép hétvégét! :)

2022. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! jelentkeztél végül?
2022. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia, ötös, köszönöm az érdeklődésed; nem, a kérdés még nem aktuális szerencsére.

Viszont volt az iskolánkban ilyen pályaorientációs nap, ahol öregdiákok meséltek a szakjukról, és ott hallottam bővebben erről a témáról, így végül rájöttem, hogy valószínűleg nem ezt fogom választani. Egyszerűen nem fogott meg annyira.

2022. júl. 27. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
hu mesélnél kicsit nekem arról, hogy mit meséltek? Csak mert engem felvettek az alapszakra, de kicsit félek.
2022. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
most gondolkodom nagyon, hogy mit írjak, mert nyilván nem a szakkal van baj, csak én jöttem rá, hogy az nem az én utam lesz.
2022. júl. 27. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!