Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri azért állásra jelentkez...

Megéri azért állásra jelentkezni, hogy ha tudom hogy esélyem sincs, de legalább tapasztalatot szerezzek? (IT szektor)

Figyelt kérdés
Néztem teszt interjús kérdéseket, gyakoroltam sokat, de még nem érzem, hogy készen állok. Megérné ha jelentkeznék valamilyen IT-s állásra, csak hogy megnézzem hogyan megy az egész folyamat, hogyan viselkednék stressz alatt, miket kérdezgetnek stb.?

2022. jan. 20. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg, még az is lehet, hogy felvesznek
2022. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyet jegyez meg az eletrol: be kell fordulni a sarkon, mert nem tudod h mivan mogotte


Mennyivel konyebb elviselni egy elutasitast, mint azon gondolkodni hogy mi lett volna ha..!?

2022. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megéri.

Szoktak engedni a követelményekből ha szívesen tanulsz új dolgokat és barátságos vagy.

Engem már vettek föl úgy, hogy jelentkeztem egy állásra és másikat ajánlottak interjú végére.

2022. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor megszűnt a cég ahol dolgoztam és nagyon kellett munka akkor belementem több kompromisszumba.

De amikor úgy mentem interjúra hogy csak akkor vállalom el ha tényleg teszik más stílusban tárgyaltam, és egy nagyobb összeget mondtam be.

Volt amikor én mondtam hogy nem szeretném folytatni mert annyira agresszív volt a HR-es.

De a jelenlegi helyemen bejött a stratégia. Egy szemtelenül magas összegre bólintottak rá és megszakadni sem kell a melóban. A kiírásban szereplő feltételek kb. 70 százalékának feleltem meg.

A HR-nek sokszor fogalma sincs róla mire van szükség az adott munkakörhöz ezért biztos ami biztos alapon egy csomó f.szságot beleírnak.

Szóval nyugodtan jelentkezz. Egy dolgot ne felejts el. Bérben addig vagy tárgyalási pozícióban amig alá nem írod a munkaszerződést. Sok ostoba azt a stratégiát választja hogy keveset kér és reméli hogy majd ha bizonyít akkor egy jó nagyot emelnek neki. Hát nem fognak.

2022. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, megéri.

Én volt, hogy jelentkeztem egy olyan állásra, ahol feltételnek jelölték meg a diplomát és az Active Directoryban való jártasságot. Akkor egyik sem volt meg, de behívtak, voltam próbanapon is, ahol egy alap DC-t kellett feltelepítenem és egy IIS szervert beállítanom. Nem sikerült tökéletesen, azt hittem, hogy esélyem nincs, de felvettek és 4 évig dolgoztam ott.


Szóval hajrá!

2022. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megéri, ha sokat foglalkoztal vele
2022. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!