Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok fiatal, egyetem végén,...

Sok fiatal, egyetem végén, pályakezdőként hogy tud angolul (vagy akár második nyelven is) annyira, hogy pl. angol nyelven dolgozzon multinál?

Figyelt kérdés

Nyilván nem arra gondolok ahol az angol előny vagy ahol középszintű tárgyalási tudás elég.

Hanem ahol komolyabb.


Meg főleg arra, hogy papírja megvan oké, tudása is, de hogy tényleg használható munkaképes tudás.

Hogy lehet egyetem alatt megszerezni?


És akár 22-24 évesen már akár olyan állásokban kezdeni ahol a cégben belül angol a munkanyelv.


Mind a szintet nézve, mind azt, hogy gyakorlatban is használható tudás.



2022. jan. 21. 18:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Erre van az iskola. Aztan erre jon a szorgalom. Ha megvan a nyelvtan akkor csak a szokincset kell boviteni. Nem olyan bonyolult.


En masodik nyelves heti 3-4oras angoloskent siman megtanultam a nyelvvizsga szintet.


Ha erre ragirditasz meg idot es energiat bpven meglehet a magasabb szint.

2022. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Csak a sorozatok nézéséből rengeteget tudtam tanulni… Persze előtte is tudtam.
2022. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb fiatalnak gimi alatt megvan aközépfokú nyelvvizsga - és utána már erre tud építeni, magánúton fejleszteni magát, tanulni...
2022. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Simán el lehet jutni olyan szintre, középiskola+egyetemi évek alatt.
2022. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

Tanulással, mit gondolsz hogy máshogy?

Ha napi szinten foglalkozik az ember a nyelvvel, egyetem alatt fel lehet fejlődni ilyen szintre (még akkor is, ha az alapfokú oktatás 12 évében nem sikerült).

2022. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%

Színvonalas középsulikból már 2 nyelvvizsgával jönnek ki az érettségizettek, amiből legalább az egyik felsőfokú..Onnan nem nehéz tárgyalási szintre fejleszteni egyetem alatt, sőt lehet már el is éri a diák kellő szorgalommal..

Aki pedig hozzám hasonlóan gyakorlatilag 0 nyelvoktatással jutott el egyetemig, még úgy sem volt lehetetlen. Az angol könnyű nyelv, 2 év alatt szorgalommal nagyon jól meg lehet tanulni.

2022. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem hogy egy huszon éves fiatal hogy tud úgy felnőni, hogy nem tanul meg felsőfokon angolul. Oké hogy az oktatás sz.r de hát ott van egy csomó olyan tartalom, film, sorozat, online content ami nincs magyarul. Elég igénytelen lehet valaki ha megelégszik azzal amit elé tolnak magyarul.
2022. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Egesz gyermekkoromban kockultam :) adtam vettem, utana az angol bi-ling osztaly gyerekjatek volt. 24 evesen jobban beszeltem angolul mint a vezetoim tobbsege...
2022. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%
Mégis hogy tudna? A legtöbb gyerek általános iskolás korától tanulja az angolt.
2022. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Napi 6-8 órát szól/megy nálam valami angolul, cikkeket, könyveket (szakmait) angol nyelven olvasok, SOHA semmit nem csinálok magyarul. Egyetlen filmet sem nézek magyarul, sem felirattal. Semmit. Minden eszközöm angolra van állítva, stb. Eltöltesz így 3-4 évet és kész. Rádió, riportok, zenék, sőt, vannak barátok is, akikkel ez a közös nyelv. Akarni kell, keresni a lehetőséget és elmerülni a nyelvben.
2022. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!