Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes asztalosnak tanulnom?

Érdemes asztalosnak tanulnom?

Figyelt kérdés
Épületasztaloson gondolkozom leginkább. Imádok bütykölni, ha itthon éppen az egyik nyílászáró "rosszalkodik", beállítom, bár ehhez nem kell akkora tudomány, mivel gerébtokos ablakok vannak a házon, de abszolút érdekel a dolog. Plusz megcsodálok egy szép faablakot is, hogy milyen jó lenne, ha én is le tudnék egy olyat gyártani. Érdemes belevágnom? 25/F
2022. jan. 23. 01:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jan. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakmában hiány van,ha még érdekel is vágj bele.
2022. jan. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az asztalos és az ács is keresett itthon jelenleg. Jobban mint a felsőfokú vegzetsegek jó része.
2022. jan. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Kevés jó asztalos van, aki van, az meg le van terhelve a sok munka miatt. Sokszor hetekig nem tudnak új munkát vállalni annyi van rajtuk. Ha tényleg érdekel, és úgy érzed, van hozzá érzéked, megéri szerintem.
2022. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
S milyen lehet a jövője ennek a szakmának?
2022. jan. 23. 15:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak mert mindent automatizálnak. Kicsit szomorú is vagyok emiatt, rengeteg szakmát kilőttem emiatt. Átesünk a ló túloldalára, én úgy érzem.
2022. jan. 23. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát azért az automatizálás nem hiszem, hogy ezt a szakmát különösen érinti. Lehet, hogy egy sablon bútordarabot összerak neked egy gép, de az kb. olyan is, meg megnézném, hogy egyedi mintákat, faragást stb-t hogy tesz bele egy gép a fába, plusz egyedi elemek készítése. Nálunk is vannak olyan asztalosok, akiknek annyiból áll a "munkája", hogy előre legyártott sablon faroslemezekből összetákol szekrényeket, meg konyhabútorokat stb, ebből is meg lehet élni, de egy igazi asztalos az saját maga is képes a fát megmunkálni, méretre szabni, dolgozni vele. Olyan igazi bútorokat, mint a régi antik szekrények stb, nem igen rakna össze egy gép.
2022. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
3 év múlva a gyakoris senior programozók fogják a bútorösszeállító robotokat is beprogramozni, méghozzá a jakuzziból, napi 2 órában nettó 2 millióért. ;-)
2022. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fix méretű otthon is könnyen osszeszerelhető bútorokat legyart a gyàr. De azért az esetek többségében ki kell menni a helyszínre felmérni mert egyedi méretek vannak, egyedi kèrèsekkel.
2022. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!