Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a szerkesztőségi...

Milyen a szerkesztőségi munka, hogyan zajlik az újságírás?

Figyelt kérdés

Jelenleg újságírónak tanulok, de az első félévben inkább az elméleti részt tanultuk, a következő félévtől fogunk szerkesztőségekbe menni gyakorlatozni. Igazából kiváncsi vagyok, hogy milyen, szeretném tudni előre mi vár.

Arról beszéltek az egyetemen, hogy általában milyen egy nagyobb lap szerkesztősége, de úgyérzem nem látok rendesen bele.


Például, ha egy napi lapnál dolgozik valaki, van állandó fizetés vagy cikkek szerint fizetnek?

Miben különbözik az online újságírás folyamata a nyomtatott sajtóénál? Az online hírportáloknál is ugyanúgy bent kell ülni napi 8 órát vagy ez attól függ, mennyi hír, esemény, történés van aznap?

Hogy lehet bekerülni egy újsághoz, ha kezdő vagy és nincs sok ismeretséged?

Még zöldfülü vagyok ebben a témában, de nagyon érdekelne minden.. akinek volt tapasztalata már újságíróként, leírná ő hogy dolgozott?



2022. jan. 23. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Meg kell várni az ukázt, az alapján megírni a cikket majd bámulni a falat a munkaidő lejártáig.
2022. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Én dolgoztam ilyen szerkesztőségben.


A világ legbeképzeltebb emberei. Azt hiszik egyfajta sztárok. Pedig csak a rendszer kiszolgálói semmi több.

2022. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fsms ***** válasza:
63%
Megmondják a Fidesz pártközpontból mit kell írni. Sok munkád nem lesz.
2022. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Sztem ennél unalmasabb munka a világon nincs. Ugyanazt a hírt, amit már egy másik portál (vagy az MTI) lehozott át kell fogalmazni, nem sok önállóság kell hozzá. És amúgy se fizet jól.
2022. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó, most ti mind ezekre a nagy hírportálokra gondoltok, aminek a fele kb. Fidesz kézben van, de én olyanokra gondolok, ahol még érvényesül az igazi újságírás és nem egy adott politikai párt fenekét nyalja a szerkesztőség.. pl, ez a kisebb, vidéki újságokra annyira nem vonatkozik, itt talán csak nem csóválnak, mint a kiskutyák egy pártnak (vagy mégis?) vagy vannak rádiók is néhány (mert ugye a rádiózás is az újságírás egyik típusa)
2022. jan. 23. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
jelentkezz gyakornoknak a hvg-hez
2022. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kisebb vidékire gondolsz? Mekkorákra? Mind egy kézben van a kicsik is, csak más a gazda. Nem is tudnék mondani egyetlen független lapot sem. Kisebbeknek még nehezebb kitermelni a költségeket, azok se lesznek függetlenek. Önkormányzati fenntartásúak végképp nem... de még aki a faluban 5x -ös áron nyírja a füvet az önkormányzatnak még az is propagandát posztolgat a facebook -on.


Szerintem az a fajta független újságírás amit keresel már nem létezik.


Rádiót se tudnék függetlent. Az a pár ami nem kormány, vagy fideszes stróman kezén van az igazából ellenzéki, de semmiképp nem független.

2022. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!