Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként dolgozva ez vajon...

Jogászként dolgozva ez vajon hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ügyvéd-e, szerintem nem. Nem ismerem annyira, nem kérdeztem rá.


Jogász és aként is dolgozik.

De folyton külföldön van, mert távolról tud dolgozni, "home officeból".


Ha ügyvéd lenne, vállalkozó érteném, de viszont akkor az ügyfelekkel hogy találkozna.


Ha nem ügyvéd hanem alkalmazott jogász akkor meg hogyan lehetséges?

Meg ennyit keresni, hogy meg tudja tenni?



Én tisztában vagyok vele, hogy nagyon más szint mint amit én ismerek, inkább kíváncsiságból kérdezem.



2022. jan. 23. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez jó eséllyel valamilyen jogi tanácsadás lesz.


Amit tudok, hogy egy nagy nemzetközi multi, több magyar gyár, egymás között és európai elszámolásokhoz, például külső jogi segítség van igénybe véve, 75 ezres óradíjjal.

2022. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

200 EUR? Kicsit szerintem sok de nem kizárt. Viszont egyrészt ez a cégé, másrészt nem heti 40 óra lesz kiszámlázva.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nálunk a könyvelőiroda mellett van ügyvédi iroda is, igaz ők ügyvédek nem jogászok. De nem nagyon találkoznak ők se az ügyfelekkel, hasonlóan a könyveléshez. Vannak persze bonyolultabb esetek is néha, most is lesz peres ügy, de a munka minimum 80%-ka szerződések és policyk írása, cégalapítás és tanácsadás. Legalább 90%-ban emailben letudható, plusz legyen mondjuk 8% telefon, 1,5% zoom vagy hasonló, és 0,5% személyes tali.


Természetesen elég jól fizet a dolog.

2022. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Az ügyvédek is jogászok. De nem minden jogász lesz ügyvéd.
2022. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek ilyenre lehetőség csak ügyvédként van vagy más jogász pozíciókban is?
2022. jan. 24. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet még jogtanácsos is, de az csak cégnek dolgozhat (egyszerre legfeljebb kettőnek). Lehet alkalmazott ügyvéd is=aki ügyvédnek dolgozik. Ezen kívül itt Magyarországon inkább valami szürkezónásat tudok elképzelni. Tehát hogy jogász, és dolgozik is ide-oda, de nincs bejelentve az ügyvédi kamarához. Viszont így is érthet a joghoz, és akkor lehet hogy megbízzák tanácsadással, alakulhatott ki klientúrája, a számlázást meg valahogy megoldják (tehetős ügyfeleknél nem gond). Ha folyton külföldön van, akkor biztos sok pénze van, tehát vagy van egy komoly ügyfél(kör), vagy egy pénzes férj (valamiért úgy érzem itt nő beszél nőről), vagy a kettő együtt.
2022. jan. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Esetek nagy részében, az ilyen tanácsadóknak nem kellenek azok a jogkörök, amit azzal kapna, hogy vállalati jogtanácsos, vagy ügyvéd.


Szimplán kötnek egy megbízási szerződést és elnevezek a pozit, mondjuk interim compliance consultantnak.


Ennyi.

2022. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm.

Az utolsó kettőt egy valaki írta?


Egyébként az illető férfi. És nincs is párkapcsolatban, ezt konkrétan tudom.



Én nagyon jól tudom, hogy mi a jogtanácsos és mi a különbség a tanácsos meg az ügyvéd között.


Nem hinném, hogy nagyvállalatok feketén alkalmaznak, nem ügyvéd vagy nem jogtanácsos jogászt vagy ilyet bíznak meg tanácsadással.


Persze sok nagyvállalatnál az alkalmazott jogász az nem tanácsos, csak szimplán jogász.


Na de akkor milyen olyan munkák vannak amiket nyugodtan lehet külföldről csinálni?


Nem hiszem, hogy megbízással dolgozik mert akkor vállalkozónak kell lennie, akkor meg inkább már ügyvéd.


Egyébként te is jogász vagy?

2022. jan. 25. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ugyanazok vagyunk (én az 5/7 voltam), bár hasonlót mondtunk. Én jogász vagyok egyébként. A leglényegesebbet kihagytam: az ügyvédkeresőn

[link]

utánanézhetsz, hogy ügyvéd/jogtanácsos-e, elég a nevét tudnod.

Arra akartam amúgy kilyukadni, hogyha valakinek nagy tapasztalata van (akár jog, akár nyelv), ért a munkájához, vagy egyszerűen jók a kapcsolatai, ismer olyanokat, nagy cégeket, gazdag embereket, akikhez bizalmi kapcsolat (barátság, rokonság, hitgyüli, stb) fűzi, akkor mindegy hogy bejelentett ügyvéd-e, mert a megbízója annyira őt akarja, hogy úgyis lepapírozza majd valahogy, 6-os válaszoló írt is rá példát. Van aki gyakorlatilag már azzal komplett életutat kap maga elé, hogy olyan családba született, amilyenbe.

A külföldi munkavégzés meg simán lehet jogásznál, nagyrészt a képernyőt bámuljuk, azt meg bárhol lehet. Az eljárások nagy része elektronikusan folyik. Lehet hogy havi 1-2szer elég hazajönnie. Szóval ha van elég fizuja, azt csinál amit csak akar, pláne ha itthon van olyan ember(e), aki helyette elvégzi a szaladgálást.

2022. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!