Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 50-es pincérként hova érdemes...

50-es pincérként hova érdemes költözni? (Lent)

Figyelt kérdés

Nem rólam, hanem anyukámról lenne szó. Kisvárosban él, vendéglátós/kereskedelmi végzettsége és tapasztalata van. Borsod megyei eredetileg és Miskolc és Budapest között vacillálunk.


Egyedül menne és élne ott. (Most is egyedül van, én külföldön dolgozom)


Nyilván Budapesten több a lehetőség, de az albérlet-árak nagyon magasak.

Mit javasolnátok?


Nyelveket nem beszél, szóval ilyen LIDL, Aldi vagy hasonló vonalon mozogna.



2022. jan. 24. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyedül tervez lenni, Miskolc. Én itt élek, éltem Budapesten. Pest jobb volt, magasabb fizu, fejlett infrastruktúra, minden IS van, szórakozás, szabadidő, ismerkedési lehetőségek, tömegközlekedés, üzletek ezrei minden kategóriában, 24 órás boltok, stb.

Aztán az élet úgy hozta, hogy Miskolcra kellett jönnöm, amit családalapítás és miegymás miatt nem bántam meg, ugyanakkor a főváros nyomába sem ér. Pocsék közeledés, csak néhány frekventált vonal van (a villamos útvonala, és a várost átszelő Bosch-Tapolcai elágazás vonal + az Avasi bekötés), ugyan sok üzlet van, de a tömegközlekedés miatt nehezebb eljutni és van kb 3 db 24 órás OMV benzinkutas Spar, minden más bezár legkésőbb este 10 órakor.

Ellenben ha egyedül lesz, akkor Miskolcon annyiból egy 2 szobás lakást vesz ki, mint Pesten egy szobát (Miskolcon egy felújított, klímás, 2 szobás bútorozott panellakást már 100-110 ezer forint körül ki lehet venni, ha kisebbet néz, nem kell felújított, nem kell klíma, stb, akkor egészen 60-70 ezertől már vannak. Ezzel szemben Pesten egy szoba 70-80 ezer forint). Persze foglalkozás függő is, mert ha pl takarítónőnek megy magánházakhoz, akkor inkább Pestre menjen.

2022. jan. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h Miskolcon olcsóbb az albi, de nehezebb megkeresni az árát.
2022. jan. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

#1: egyedül minek venne ki egy kétszobásat?


Egyébként BP

2022. jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
#3 Nappali és háló.
2022. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Sehova! Ötven evesen örüljön ha talal munkát, sehova sem kell-e gy ilyen korú! Max takarítani. Ez tipik az a. Szakma ahova pörgősebb , fiatalabbakat veszünk fel.


Vendéglátós főnök

2022. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

#5 "Vendéglátós főnök"


Szerintem a jelenlegi munkaerőhiányos helyzetben, különösen a vendéglátásban nem hinném hogy nagyon válogatnának életkor alapján, örülnek a normális helyek, ha valaki menne egyáltalán dolgozni

2022. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De nem feltétlen vendéglátásról lenne szó.

Valami nyugisabb, pl ALDI, LIDL is tökéletes lenne.

2022. jan. 25. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Aldi, Lidl minden csak nem nyugis
2022. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Miskolc.

A magyaros lecsobaba van felvétel, esetleg az Intersparba is. De ez minden csak nem nyugis sajna

2022. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!