Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ekkora a munkaerőhiány (fizeté...

Ekkora a munkaerőhiány (fizetéshiány) az országban? Fordult a kocka? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 25. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán elolvastad hogy miről szól a cikk vagy csak jöttél itt röfögni?


"Hamarosan újra nagyon súlyos lehet a munkaerőhiány a turizmusban"


Értsd senki nem akar idény alatt 7-ből 7 napot 16 órába halat sütni a Balatonon.

2022. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Évek óta munkaerőhiány van. Nem fordult semmi.
2022. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta ez megy, sikerült elüldözni a vendéglátásból rengeteg embert külföldre a sok suttyó vállalkozónak (tisztelet a kivételnek persze, de mindenki tudja mi megy a vendéglátásban), most meg nem akar senki visszajönni, hát jöhetnek az ukránok és egyéb külföldiek. Mert nyilván annyit nem fognak/tudnak fizetni, hogy a magyar munkaerő hazajöjjön napi 14 órába, heti 6 napba, minimálbérre bejelentve.
2022. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

a képzett tapasztalt és terhelhető munkaerőt azért már meg-meg fizetik


nyilván az állásszédelgőknek, hivatásos lógósoknak nem lehet gigafizetéseket adni

2022. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Munkaerőhiány nem egyenlő a fizetéshiánnyal.

Elsőnek nézz utána a szavak jelentésének kérdező.

2022. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem fog fordulni a kocka. Az ország olcsó bérekre van beárazva. Annyi a változás hogy azt a melót amit 10-15 éve hajlandó volt szarért-hugyért elvégezni a magyar azt ma már csak a behozott ukrán meg ilyen-olyan melós hajlandó elvégezni. Sokszázezer magyar elhúzott külföldre ahogyan én is. Meg a volt gimis osztályom úgy 40 százaléka. Jól kint is ragadtunk mert ami az ukránnak jó buli hogy 150 000 forintért kihajtja a belét aztán minden nap seggrészegre issza magát a munkásszálláson a többiekkel, na az nekem nem élet. Pedig nekem a szar érettségimmel kb. ennyi jutna ha hazamennék úgyhogy kösz inkább nem.
2022. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megint más kérdés, hogy az ukrán miért MO-on dolgozna, he mehet nyugatabbra is?

Én értem a kérdezőt, hogy mire gondolt, munkaerőből nincs hiány, fizetni nem akarnak. 100%-ig egyetértek.

2022. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mèrnökként mondom, hogy egy közepes képességű mernoknél egy jó szakember simán kereshet màr többet mert jobban meg fogják becsülni anyagilag. Jönnek felfelé a szakmák erősen a kereslet kínálat elrendezi a fizetési kilátásokat.
2022. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!