Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a protekciós...

Miért csak a protekciós embereknek jut munka?

Figyelt kérdés

Hiába adom be az önéletrajzomat nagyobb álláskereső oldalakon, a cégek meg se nézik. Vagy ha véletlenül felhivnak és megnézi akkor is közlik hogy sajnos nem én lettem kiválasztva. Rengeteg céghez ismerős ismerőse jut be és ezzel megkönnyitik azt hogy akár legyen interjú is. ÉS akiknek nincsen protekció annak vagy marha nagy szerencsésnek kell lenni hogy bekerüljön egy jobb helyre, vagy elvállalnak olyan munkát ahová bárkit felvesznek kevés pénzért. Nálam is ez van már 10 éve. Hiába a végzettség hogyha önéletrajzos küldözgetés módszerrel lehetetlen állást találni ami jól is fizet és 100 % bejelentett munka.

29/F


2022. jan. 25. 12:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged / szakmád?

Milyen előzetes munkatapasztalatod van? Milyen jellegű cégeknél?

2022. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nincs protekciom es napi szinten keresnek recruiterek.
2022. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó helyen már premizálják azokat, akik beajánlanak jó munkaerőt a céghez! Ha ezt te protekciónak nevezed, akkor kérdezz körbe a rokonságnál, baráti körben, hogy ki tudna beajánlani.

De mondjuk a szakmád ismerete nélkül elég nehéz bármit is javasolni...

2022. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Egészségügyi kártevőirtó és Gázmester a szakmám.
2022. jan. 25. 12:22
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Én eddig mindenhova “utcáról” kerültem be. Nem kell erre fogni.
2022. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

4: ezt a szakmát jellemzően nem inkább vállalkozóként (egyéni) szokták művelni?

Biztos vannak olyan kisebb cégek (kft, bt), akik ilyesmivel foglalkoznak - lehet, hogy "gerilla önéletrajzzal", vagy személyes érdeklődéssel kéne őket megkeresni.

2022. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
11%
Hogy miért? Mert ilyen világban élünk. Ez mindig is így ment. Az 1esnek meg üzenem. Tök mindegy a végzettség meg a gyakorlat, ha a cégek 99%a főleg a beajánlottakat szereti, akkor nem számít a 0% tapasztalat sem, max. akkor tudsz bekerülni, ha min. 5 éves szakmai tapasztalatod van és 3 nyelven beszélsz perfektül és ezek mellett meg tudod magyarázni miért hagyod e a jelenlegi munkahelyed és miért akarsz náluk dolgozni és miért érzed azt te alkalmas vagy a feladatra. Legalább ennyit kell megmagyaráznod másfél órán keresztül és 2 oldalas motiváló levelet leadnod, hogy meggyőzd őket, hogy te ott szeretnél dolgozni. Ez régebben is így volt 20 éve már tuti, én azóta vagyok benne ebbe a fo.s munka világában.
2022. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Jah hogy ilyen a szakmád? Azt hittem diplomás vagy mittudom én. Neked valóban vállalkozóként kéne dolgoznod...
2022. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

7: azért amit leírsz, három nyelv, stb. az már olyan végzettséget feltételez, amikor téged keresnek meg a HR-esek...

Csak kell egy LinkedIn oldal, és bejelölni, hogy keresel...


Engem folyamatosan bombáznak, pedig eszem ágában sincs váltani. :)

2022. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
7-es: Teljesen igaz amit irtál. Én is igy látom. Sok multi cégeknek sem számit a végzettség csak tudjon az ember jól valamilyen nyelven és majd a rokona beteszi az adott embert manager-nek. Ahol régen dolgoztam gyárban ugyanez ment. Semmit mondó manager dolgozók és még diplomájuk sem volt. ÉS erre kaptak havi 400 ezres fizetést. A szakmunkások meg kaptak 200 ezret. Ez megy a munka világában: A protekció a beajánlás a kapcsolati tőke és stb. Egyéni vállalkozáshoz meg pénz kell meg ügyfélkör.
2022. jan. 25. 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!