Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek? A cégnél ajánlot...

Mit tennétek? A cégnél ajánlottak egy magasabb pozíciót, szerteágazóbb feladatokkal. Viszont elveszíteném a bérpótlékaim java részét (ott nem jár) Nyilvánvalóan kevesebb pénzért nem vállalom el.

Figyelt kérdés

Most viszont nemcsak hogy rám tolnák a főnökeim azokat a feladatokat is amik a másik munkakörben vannak, hanem még pár napos továbbképzésekre is kell(ene) mennem. Így viszont elveszíteném a műszakpótlékjaim java részét (30% plusz műszakonként)

A béremről továbbra sincs infó, nincs új szerződésem, munkaköri leírásom.

Ti mit tennétek?

Elvégeznétek a plusz munkát? Mennétek a továbbképzésre? Vagy amíg nincs megállapodás, addig maradjon minden a régiben?



2022. jan. 25. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
En rakerdeznek hogy mennyit adnak mi lenne a muszak potlekkal stb
2022. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Már rákérdeztem, tárgyaltunk idén róla (a beosztásról és a bérről is)

Egyelőre még ebben a beosztásunkban se közöltek bért. Tavaly több volt a garantált bérminimumnál, de az idei gar.bérminimumot nem érte el. Arra jöttek a pótlékok.

2022. jan. 25. 18:45
 3/16 A kérdező kommentje:

Az ígérgetés megy, hogy meglesz a pozíció, jó lesz a bér, de egyelőre semmi konkrétum nincs és nincs a kezemben semmi. A szó meg elszáll.

A munkákat viszont már most rámtolnák. Meg a tanfolyamokat, és ezzel anyagilag rosszabbul járnék, mintha nem mennék rájuk.

2022. jan. 25. 18:48
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam hasonló helyzetben. Megmondod, hogy neked arra a pénzre amit műszakpótlékként megkapsz szükséged van, nem tudsz lemondani róla, kell fizetned a törlesztőt, a banknak nem mondhatod azt, hogy most egy pár hónapig nem fizetsz aztán majd megkapják a pénzüket utólag.
2022. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyfelől, ha 1-2 napos tréninget nem akarsz bevállalni az előmenetelért és csak az adott havi fizu számít, akkor ne is gondolkozz előrelépésben. Ebben a kérdésben a te hozzáállásodat kell megváltoztatni.

Másrészt, jogos az aggodalmad, ha ennyire ködösítenek, valószínűleg vonakodnak a béredhez nyúlni. lépj fel egy kicsit határozottabban, mond meg te mennyi bért kérsz a plusz melóért, plusz pozícióért

2022. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Érdemes figyelembe venni a hosszútávú hatásokat is. Nekem hasonló helyzetem volt fiatalon, kaptam egy nappali munkakört a műszakozás helyett, a nettóm végül kevesebb lett a műszakpótlék hiánya miatt, hiába emeltek az alapon. Viszont rengeteg tapasztalatot, tudást gyűjtöttem, amivel később sokkal jobb munkákat tudtam megpályázni, és jóval többet hozott, mintha maradtam volna a műszakban, lehet, hogy még mindig ott lennék.

Ez persze nem általános érvényű, a körülményeket te ismered magadnak.

2022. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem vállalnám el ha nem adnának több alapbért.Max akkor érheti meg ha most mondjuk egy betanított munkás vagy és egy olyan pozícióba tennének ahol plusz tudást tudnál szerezni,a jövőben hivatkozhatsz jobb állásnál erre.

Addig egy plusz mozdulatot ne tegyél azon kívül ami a munkaleírásodban van mert az lesz hogy szép lassan 2 ember munkáját csinálod és egyfolytában csak hitegetnek hogy ja lesz ám papír csak mindig lesz valami.Ne hagyd magad amíg legalább egy munkakör változásról nincs papírod.

Aztán lehet nem tetszik ha nemet mondasz és kibsznak veled utána de azt már csak te tudod hogy milyen helyzetben vagy,mekkora a mozgástered.Sejtem ha minimálbérért dolgozol kb 0.

2022. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

4es: igen, mondtam, hogy ha végül kevesebbet kapnék a műszakpótlék miatt, akkor nem vállalom.

5ös: az a bajom, hogy eddig is bevállaltam a továbbképzéseket, amik a szabadidőmben voltak. Most is a 2 szabadnapomon lesz.

6os: nem nyújtana annyi plusz tudást, hogy máshol sokkal jobb munkát kapnék.

7es: Garantált bérminimum fölött volt a törzsbérem eddig is, erre jöttek a pótlékok. Az idei bérünket se közölték még (ebben a pozícióban)

Az a bajom, hogy egyre inkább rámnyomják a plusz feladatokat, minden kompenzáció nélkül.

2022. jan. 27. 09:40
 9/16 A kérdező kommentje:
A jövő havi beosztásom alapján most lényegesen kevesebbet kapnék, mint a velem egy pozícióban levő, ugyanannyi törzsbért kapók. Viszont a munkám egy része már a másik pozíció munkája lenne, egy műszakon belül.
2022. jan. 27. 09:45
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
#8: Ha ennyi ment át belőle, akkor ne is járj tovább képzésre, műszakozz ebben a pozícoóban életed végéig.
2022. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!