Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha átkérem magam másik postára...

Ha átkérem magam másik postára, a fizetésem maradhat ugyanaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy buta kérdés, de az a helyzet, hogy jelenleg itthon babázok, és sokat gondolkodom rajta hogy legyen majd. Budapesten dolgoztam eddig egy viszonylag nagy postán, de egy Pest megyei városban élek, és így, hogy itt van a pici, könnyebb lenne, ha itt a közelben dolgoznék majd. Postashoz képest szerintem viszonylag jó fizum van, de nem tudom, hogy ez mennyire módosulna, ha esetleg át tudnék menni a mi városunkba, vagy akár egy szomszedosba, ami kicsit közelebb van Pesthez.

A helyi postavezetőtől függ? Vagy min múlik, hogy hogyan alakul a fizum?

Köszönöm a segítséget



2022. jan. 31. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szritntem attól is függ hogy mekkora forgalmú az a posta. De csak en gondolom így. Kérdezz ra az a biztos. Anno énis atkertem magam végén belul (BP-Miskolc táv) kicsit kevesebb volt a fizu, de nem annyira. Mindenképp kérdezz ra az a biztos
2022. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én már inkább más munkahelyet keresnék, a posta munkahelynek is ugyanolyan vacak, mint amilyen vacak a szolgáltatása.
2022. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy nagyon sok posta, mint munkahely borzasztó, de nekem nagyon nagy szerencsém volt, mert nagyon jó főnököm és munkatársaim voltak, és sajnálom is, hogy nem megyek oda vissza.

A szolgáltatás sajnos tényleg csapnivaló, pedig hidd el, hogy mi a lelkünket kidolgozzuk, de valamit nagyon rendbe kéne rakni odafent. Néztem már masik munkát is , hogy milyen lehetőségek vannak éppen, majd meglátjuk mi lesz.

2022. febr. 1. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Cégtől és főnöktől is függhet, hogy változtatják-e a béred. Ha rákérdezel, nagyobb eséllyel fogják megváltoztatni. Ha nem kérdezel rá, akkor előfordulhat, hogy változatlanul marad még akkor is, ha egyébként változnia kellett volna.


Leginkább persze a szerződésedtől és a cég kollektív szerződésétől függ. Vannak olyan cégek, ahol nem csökkentik a fizetésed akkor sem, ha visszakerülsz alacsonyabb beosztásba. Elvben erre valamilyen törvény is van, de kiskapu mindenre van. Sok helyen azt csinálják, hogy ha pozíciót váltasz, akkor új szerződést íratnak veled alá, amiben a pozíció és fizetés változást is rögzítik. Ha nem írnád alá az új szerződést, akkor nem nyúlhatnának a fizetésedhez, hiszen a régi szerződésedben az a fizetés van. Viszont akkor az általad kért változtatást sem léptetik érvénybe, szóval mehetsz messzire dolgozni.

2022. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább munka jogászt és, ha van, akkor a szakszervezetet érdemes megkérdezni.
2022. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!