Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz lehet az alábbi állítás?

Igaz lehet az alábbi állítás?

Figyelt kérdés
Az Atv Civil a pályán című műsorában pár perccel korábban egy 60-65 éves nő (aki talán újságíró) szájából a következő mondat hangzott el: Az én nagyapám tanítóember volt, és annak idején az éves jövedelméből 18 kilogramm (!) aranyat tudott volna venni, vagyis a havi fizetéséből 1,5 kilogrammot. Wtf??? Szerintem ez egy ordas nagy hazugság. Lehet 70-80-90 éve olcsóbb volt az arany világpiaci ára és a tanítók is jobban kerestek, de ennyire csak nem.

#arany #Tanítói fizetés
2022. febr. 5. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
mondjuk 1900-as években volt a nagyapja tanár. Éves jövedelme sztem se érhetett annyit aranyban.
2022. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


A cikk szerint 1907-ben 1200 korona körüli volt éves bér, ha nem tanító hanem tanár akkor kb a duplája.


Dollárban megtaláltam az arany árát, átszámolva 3000 korona felettre jött ki egy kiló, ebben nyilván van azért hibalehetőség.


Lehet hogy volt valami fura családi anekdota, amit az évek során kicsit átköltöttek vagy máshogy értelmeztek (pl unciából kiló lett vagy valami - unciával egyébként pont kijön a matek)

2022. febr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!