Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnököm megkért 1 nappal a...

Főnököm megkért 1 nappal a szabadságom előtt,hogy mégis csak jöjjek be dolgozni, mert sok lett a beteg. Jogilag megteheti? Mik a jogi szabályok erre?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy elvileg jogilag is megtehetik,de asszem erre van egy külön szabályozás,hogy ilyenkor rendkívüli munkavégzésnek minősül és valamivel többet kellene fizetniük érte, illetve a szabadságot is visszakapom alap esetben. Az érdekel,hogy mennyit kellene fizetnie pluszba? Alapbér 100%?

Igazából úgy lesz,hogy majd lecsúsztathatom egy másik napon a szabadságot,de az alapvetően nekem miért lenne jó? Azzal nem járok jobban és lényegében én kerülök hátrányos helyzetbe tőle.



2022. febr. 11. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
perzse megteheti, ne akadj ki dolgozz szépen!
2022. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nagyrészt a munkaadó rendelkezik a szabadsagoddal, hogy mikor adja ki, szóval minden további nélkül megteheti.
2022. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem akadtam ki és nagyon szépen dolgozom,csak házra gyűjtök és magasak az árak :D Amúgy meg általában meg lehet egyezni a főnökökkel nálunk ezekben. Ha nem is hivatalosan a jogszabály szerinti pótlékban,mert ahhoz nagyobb főnök kellene,de ilyenkor kapunk némi extra csúszót,vagy extra túlórát ,ha elég merészek vagyunk kérni. Ha nem akkor leszarnak , belementél hogy önként bejössz és azt hiszik hogy ez így neked is jó. Megkapod a szabid amikor ő ki tudja adni aztán így jártál. (Ami oké is lenne,ha épp most tervezném a szabadságot.)
2022. febr. 11. 14:37
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Menj el táppénzre, ha annyira fontos.
2022. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ismétlem. A szabadságot már kiadta. 1,5hónappal ezelőtt be kellett tervezni mindenkinek. Most viszont 1 nappal előtte "meggondolta". Bár igazából csak megkérdezte,hogy bejönnék-e mégis,mert sok a beteg. És hozzátette,hogy beírva hagyjuk aztán elcsúsztatom jövőhéten.


Na már most van egy srác aki 1 hónappal ezelőtt lett behívva szabiról ugyanígy. Ő szarabbul járt, mert neki azt javasolta ,hogy majd ebben a hónapban megkapja. (Eddig nem kapta,mert még mindig kevés volt az ember) Szóval ott leng a levegőben a szabija és lehet még rosszabbul is jár,mert 3 műszakban vagyunk,szóval anyagilag nem mindegy,hogy délelőttre, vagy délután/éjszaka van beírva a szabadság. Őt délelőttös szabiban hívták be. Attól csak rosszabb a többi(anyagilag)

2022. febr. 11. 14:45
 6/13 A kérdező kommentje:

4# Nem fontos. Engem csak a jogi rész érdekelt kíváncsiságból :D Nem a modern életvitelű kivitelezés :D

Valószínűleg meg fogom tudni beszélni a főnökkel,hogy akkor kapok egy extra túlórát beírva/vagy csúszót,de elnézve az állományt arra kevés az esély/ ,így mindenki boldog lesz. Csak kíváncsi lettem.

2022. febr. 11. 14:48
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Károdat kell megtérítse
2022. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Bár igazából csak megkérdezte,hogy bejönnék-e mégis"


Akkor mondd meg, hogy nem, oldja meg.

2022. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti. Szabadság közepén is visszahívhat. Az más kérdés ha velem bármelyiket megtennék azonnal beadnám felmondásom.
2022. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Megteheti, persze. Te meg megteheted, hogy nemet mondasz rá.
2022. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!