Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem rossz dolog az, h a...

Nem rossz dolog az, h a diákok ennyire a tanárok fizetésével vannak elfoglalva?

Figyelt kérdés
Én 2005-2009 között jártam középsuliba. És nálunk nem volt ennnyire központi téma a tanárok fizetése, sőt nem is foglalkoztunk vele. Amúgy egy tanárunk se tűnt csórónak, kb az összes Mangos ruhában flangált.

2022. márc. 16. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Akkor talán még valamivel versenyképesebb bérek voltak, bár kétlem hogy sokkal.

Az egyedülálló tanár ismerőseim kb mint vállalnak plusz munkát, akinek van párja az talán valamivel könnyebben megél.

2022. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Jobbak voltak akkor a tanári bérek. Akkor sem kerestek jól, de nem volt ekkora a probléma.
2022. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Közösségi médiák sem léteztek ennyire, így minden felkapottabb tud lenni mint X éve.
2022. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
De, sztem eleg szomoru, szegyen hogy a diakok kell harcolnanak azert amiert a tanarok keptelenek...
2022. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Legalább tudják, hogy melyik szakmát ne válasszák ha versenyképes fizetést szeretnének.
2022. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Tekintettel arra hogy a tanárok béremelése nem követi az inflációt még távolról sem, könnyen belátható hogy a "csúnya rossz" MSZP-s időszakban jobb volt a tanárok fizetése. És mivel a kormányt most is támadja a tanárokat, megtiltják a tiltakozást (neeeem oroszbarátok, csak az ő belpolitikájukat követik), így a diákok tudnak tiltakozni helyettük. Ebben semmi rossz dolgot nem látok, becsülendő hogy a diákok foglalkoznak a tanárok sorsával. Elvégre ők nevelik az egész népet.
2022. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Azt is tegyük hozzá, hogy 10 éve arányaiban is sokkal olcsóbbak voltak a lakások, és az egyedülálló tanáraim egy egy szobás saját garzonban éltek. Most mégis hogy engedhet meg magának valaki egy tanári 210-250 ezres fizetésből egy 1 szobás panelt 20 millióért? Hát sehogy.
2022. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
#7 Na igen, ez is valid. Én mérnökként végeztem az egyetemen és lassan 5 éve dolgozok multinál, mondhatni jó fizetésért. Gyűjtök saját lakásra. Sajnos sokat elmond a jelenlegi helyzetről hogy önerőből mérnökként kb. 32 éves koromra tudnék megengedni magamnak egy másfélszobás panellakást. Tudom, van hitel, akkor meg adósítsam el magam 10-20 évre.
2022. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A hitel nem ördögtől való, szerintem ha a fele önerőd megvan, csapj le egy lakásra. De akkor az meg már olyan legyen, ami legalább 10 évig kiszolgál téged, gondolva arra, hogy esetleg szeretnél családot. Egyedül nem könnyű, én kb. évente 2 milliót tudok félretenni, párom jobban keres, így van esélyünk összeszedni 12-15 milliót 3 év alatt. De amellé is kellene még 20-25 millió hitel. Próbálok spórolni, de nem lehet egy életet margarinos kenyeren leélni. Nagyon szomorú.
2022. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Ha már családalapítást is bele kell kalkulálni, akkor egy tűrhető 2 szobás lakás 25millió. Erre még rájön ~1millió illeték+ügyvéd, ~1-2 millió felújításra (mert ennyiért olyat nem találni amin ne kellene valamit rögtön javítani), berendezkedésre (bútorok, gépek) még 1 misi elmegy, és még azért legyen ~1millió vésztartalék is, bármi összejöhet. Vagyis kell hogy legyen össz. 30millióm. Na ennek még a fele sincs meg. És ha meglenne az 50% önerő, akkor a fizetésem harmada mehetne törlesztésre évtizedekre.
2022. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!