Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországi nemzetközi...

Magyarországi nemzetközi ügyvédi irodák?

Figyelt kérdés

Melyek a legnevesebbek, legrangosabbak Budapesten?

Harmadéves vagyok jogon, az angol felsőfokúm meg van már, és a német is meg lesz jövő hónapban.

Mi lesz fontos még hogy eséllyel pályázzak ügyvédjelöltnek majd?



Köszi!



2022. márc. 17. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Bihary - Balassa
2022. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj ki Erasmusra, azt nagyon szeretik.


Egyébként: DLA, Baker, CMS, Big4 ügyvédi irodái

2022. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Big4 ügyvédi irodák? Miről beszélsz?


Nincs BIG4 ügyvédi iroda! Csak alvállalkozóként.

2022. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi irodákban egyébként az a baj, hogy túlformalizáltak. Éles határvonal van az ügyvédek és a jelöltek, gyakornokok, technikai személyek között. Szerintem ez nagyon egészségtelen. Én először egy ilyen nagyobb nemzetközi irodában kezdtem. A hangulat viszont nem volt jó, utóbb átmentem egy nagyobb magyar irodába, ahol nem ennyire formalizált a helyzet, partnerekkel is bármikor tudok beszélgetni stb. Ha jó az ember, ugyanazt a fizetést simán megkeresi.
2022. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, nemzetközi irodáknál tényleg a partner a megközelíthetetlen isten, a jelölt meg az utolsó sz@rdarab, akiket bármikor kirughatnak, ha úgy látja a kedvük. Persze bekerülni szinte lehetetlen, mert a legjobb kell legyél, diákszervezeti tagsággal, Erasmus félévvel, amiért cserébe ugyanolyan atlag fos fizetést adnak, mint bárhol máshol, csak itt épp késő estig kell túlórázni (persze ingyen).
2022. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Kinstellar, Dentons, Baker, OPL, Lakatos Köves, stb

Legjobb, ha már diploma alatt gyakornokoskodsz. Kell az aktív nyevtudás, és jó, ha bizonyos jogterületeken elmélyíted a tudásod, ami ezeken a helyeken megy.

Emellett legyen magabiztos és szimpatikus kiállásod, és tudj gondolkodni.

Tényleg nehéz bekerülni, és nem biztos, h bent is maradsz. Rengeteget kell dolgozni.

2022. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!