Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Adott egy jó cég, korrekt fizetés, közel van a lakóhelyemhez ( 20 perc ), rugalmas a munkaidő és van home office ( heti 3 nap ).

A negatív viszont hogy a főnököm kérdőre von sokszor ha hibázok, olyan mintha keresné hogy hol lehet belémkötni. Nem mindig de sajnos néhány naponta tuti elővesz. Tudom hogy alkalmazottként ritka, hogy nem hívnak szobára, nem vonnak kérdőre de iszonyat nehezen viselem. Váltsak, hátha máshol jobb vagy törődjek bele, hogy ez megy? Vagy mi legyen?



2022. márc. 29. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Én pontosan egy ilyen főnök miatt váltottam. Állandóan packázott velem, a legapróbb hibáért is elővett. Volt olyan négyszemközti megbeszélésünk, ahol annyira megalázva éreztem magam, hogy vissza kellett fognom, nehogy elsírjam magam.

Mindez azért, mert a csapatban egyedül én nem nyaltam fölfelé.

De az is iszonyatosan megalázó volt, amikor az 5 fős csapatból 4-nek nyilvánosan kiosztotta a jutalmat (pár ezer forintos jelképes jutalomról van szó!) csak nekem nem, azzal a szöveggel, hogy "ezért az x dologért én neked is adtam volna, de a vezetőség nem hagyta jóvá, mert a múlt évi értékelésed nem volt jó"


SOKKAL hamarabb váltanom kellett volna. Most van egy jó munkahelyem, több a nettó fizetésem, mint az előzőnél a bruttó volt, teljes homeoffice és nincs ellenőrízgetés meg számonkérés. Legyen meg a munka jó minőségben és lehetőleg határidőben és kész. Ha kicsúszik pár dolog a határidőből, de a minőség rendben, még azért sem szólnak.


Röviden: Válts!

2022. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az emberek változnak de jót másért elhagyni veszélyes játék. Elég sokszor megszívtam vele.


És az az igazság, hogy sokszor igaza van, elég maximalista, de pénzügyön vagyok tehát eléggé elvárás a pontosság.

Azt érzem ki akar csinálni mert nem hozom a szintet.


Az előző cégnél ahol voltam 2.5 évig voltam mert a vezetőm sose piszkált kb. semmmiért, de nagyon kellett a +home office és a plusz pénz, amit nem tudott már biztosítani, ezért váltottam.


Nem tudom, hogy egy vadidegen váltásból jól jövök e majd ki. Hol van az megírva, hogy ott tuti jó lesz? Elég lutri.


Mondom a 10-en plusz munkahelyem közül egyedül az előző volt olyan ahol nem piszkált a főnök az összes többinél szemét volt. Itt nem szemét csak maximalista. De persze kicsit szemét is.

2022. márc. 29. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy az emberek változnak de jót másért elhagyni veszélyes játék"

Igen, a bizonytalanság mindig ott van, de ha a főnök kipécézett, nemigen fog leszállni rólad és egy új hely lehet sokkal jobb is, mint a mostani.


Én is nagyon sokat dilemmáztam, míg váltottam, sőt, mikor megvolt az ajánlat, akkor is tépelődtem, hogy megéri-e, nem lesz-e rosszabb, stb. Ha a feleségem nem bíztat, talán meg se lépem.


"Hol van az megírva, hogy ott tuti jó lesz? Elég lutri."

Sehol. De az sem, hogy rossz lesz! Merni kell! Erre az egyre rájöttem az évek során!

2022. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy alkalmazottként ritka, hogy nem hívnak szobára, nem vonnak kérdőre de iszonyat nehezen viselem."


Életemben nem találkoztam még ilyennel, vagy akivel előfordult volna. Nagyon ritka gyöngyszem helyeken dolgozhattam :)

2022. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor jól nyaltál felfele biztos. Sajnos nekem 13 munkahely közül csak 1 hely volt ahol nem gec---ztek velem...


Nagyon kell nyalni felfele...

2022. márc. 29. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Aha, hajrá :)

Nekem sosem kellett senki kedvére tennem ahhoz, hogy elfogadjanak és elégedettek legyenek a munkámmal.


Ilyen mentalitással érthető is, ha így jársz.

2022. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk ha eddig 13 munkahelyen bajuk volt veled nem gondolkodtál el azon hogy tényleg van valami probléma veled?

Te is mondod hogy igaza van a főnöködnek,mi lenne ha jobban figyelnél és nem vétenéd el azokat a hibákat?Ha ennyi embernek volt valami problémája veled lehet csak azt hiszed hogy jól megy a munka valóságban pedig csak gyenge vagy és alap dolgokat rontasz el

2022. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Előző főnököm ( igaz csak 1 ilyen a 10 év alatt ) mindig elmondta hogy csak az nem hibázik aki nem dolgozik. Sosem kaptam fejtágítást, sose kóstolgatott.


Tehát létezik ez is.


De nagyon ritka. Ő minden hibánál elmondta ezt, sose vett el senkit. Szerintem ez a jó hozzáállás. Alkalmazottként utolsó rabszolga az ember, ne túráztassák már ....

2022. márc. 30. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!