Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Független pénzügyi tanácsadóké...

Független pénzügyi tanácsadóként érdemes dolgozni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, bolti eladó voltam eddig. Jelenleg közgáz hallgató vagyok. Tanulás mellett is lehetne végezni, viszont kell hozzá vállalkozói.

A vagyonneked közösségről van szó egyébként, tehát nem egy konkrét cég termékeit kellene értékesíteni, hanem az ügyfélre szabottan.

Tegnap volt egy meeting, ott bemutatták a hónap dolgozóit is, akik 6-700000 forintot kerestek.


Esetleg van tapasztalatotok az efféle munkáról ?



2022. ápr. 12. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Mlm
2022. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 12. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha vastag a bőr az arcodon, a jövőben salesesként szeretnél dolgozni, és van egy enyhe pszichopata hajlamod, akkor érdemes belevágni, különben zavarni fog, hogy az ismerősi körödben "neki nem írok vissza" vagy "neki nem veszem föl" lesz a neved...
2022. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ajjaj.... bolti eladóból hirtelen omnitudor pénzügyi tanácsadóvá váló "szakemberek"...


Nem valami gázos MLM ez?

2022. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már végzős vagyok :) De amúgy bármilyen végzettség nélkül is fölvesznek oktatásra, csak utána vizsga kell, hogy dolgozhass nekik.


Nemtudom... Befizetni nem kell semmit. Nem látom át, hogy mi miatt érné meg nekik, ha MLM.

MNB felügyelete alatt állnak.

Mindenesetre furcsa picit nekem is.

2022. ápr. 12. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem ott hibádzik ez az egész, hogy normál esetben akkor válik valaki tanácsadóvá, ha már - évek hosszú sora alatt - felhalmozott olyan sok tapasztalatot és ismeretet, hogy annak alapján másnak is tud tanácsot adni.


Egy nyeretlen kezdő kétéves mi alapján ad tanácsot???

2022. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze 8 általánossal/érettségivel elmész pár hetes/hónapos oktatásra aztán bumm megszakérted mindenkinek a pénzügyeit...

Hagyjuk már,a többi ember évekig csinálja a diplomát nem fogsz te semmilyen tanácsadó lenni így,ez valami átbszás ne dőlj be

2022. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Bármilyen végzettség nélkül is fölvesznek oktatásra, csak utána vizsga kell, hogy dolgozhass nekik."


"Befizetni nem kell semmit. Nem látom át, hogy mi miatt érné meg nekik, ha MLM."


Akkor el árulom, csak akkor éri meg nekik, hogy ha ügyfeleket szerzel a cégnek vagy magad alá embereket, akik majd neked is profitálni fognak, de első sorban a cégnek. Azért kell a vizsga, hogy legyen fogalom arról, hogy mit is értékesíts mint "független pénzügyi tanácsadó".


Azért mehet oda szinte bárki, mert minnél többen mennek annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy vagy ügyfél lesz az illetőből vagy munkatárs. Itt el is érkeztünk ahhoz a filozófiához, hogy egy embernek minnél több az ismerőse, annál potenciálisabb a cégnek.


Amúgy nem bekerülni nehéz, hanem csinálni. Szerinted ki tudja jobban, hogy hogyan lehet meg pénzt csinálni ? Aki csak tanult róla, vagy aki már megcsinálta ?


Nyugodtan érezheted a furcsaságot ebben, mert magyarán azt akarják megtaníttatni veled, hogy hogyan add elő azt a valakit, aki valószínűleg még soha nem is voltál.

2022. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
piramisjáték
2022. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Sok szerencsét a vizsgához!
2022. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!