Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kilépő papírokat és a...

A kilépő papírokat és a járandóságokat meddig kell kifizetnie, kiküldenie a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Egy gyárban dolgoztam, múlt héten csütörtökön kértem, hogy azonnal szüntessék meg a munkaviszonyom, sok probléma volt.

Először hőbörögtek, hogy 30 napos felmondási idő van, de utána órával megkerestek, hogy akkor közös megegyezéssel mehetek.

Leszámoltam, aláírtuk. A közös megegyezésről szóló papírt még nem kaptam meg, mert a tulajnak alá kell írnia... azt mondták majd a kilépő papírjaimmal kiküldik.


A múlt havi fizetésem megjött, de az utolsó hetem ami ebben a hónapban volt, táppénzen voltam. Leadtam a táppénzes papírt is, azt mondták, hogy azt külön utalják, de sajnos azóta egy mukk se jött tőlük.


Sajnos így arról, hogy megszűnt a munkaviszonyom nincsen papírom és kezdek aggódni... :(


Munkanélkülit akartam intézni, de ugye így nem tudok szinte semmit intézni...


Közben meg lesz melóm....


Mennyi idő az ameddig ki kell érkeznie a kilépő papíroknak meg a bent maradt szabadságra/táppénzre járó pénznek??



2022. ápr. 12. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 5 napjuk van rá.
2022. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ascelpius ***** válasza:
5 munkanap
2022. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5 munkanapjuk
2022. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig biztosítaniuk kell a munkaviszony megszűnéséhez kötődő igazolásokat, munkabért.

Ha nem mész be érte személyesen, akkor az 5. munkanapon a lakcímedre ki kell postázniuk. Lehet, hogy már úton van.


Egyébként a papírok nélkül is tudsz igényelni álláskeresési járadékot, majd ha megérkeznek az igazolások, utólag hiánypótlásként benyújtod azokat.


Nekem "perelni is kellett" az igazolásokért, mégis kaptam álláskeresésit, kicsit megkésve ugyan, de visszamenőleg.

2022. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy semmilyen papírom nincsen a megszűnésről...


Addig nincs munkanélküli!

2022. ápr. 13. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nekem sem volt papírom. Attól még az álláskeresésire a kérelmet be tudod nyújtani. Mivel nem adsz le hozzá igazolásokat, hiánypótlásra szólítanak fel.

Ha az ügyintéző mást mond, akkor hagyja ott a munkakörét.

2022. ápr. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!