Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki munkát csak akkor...

Gyakornoki munkát csak akkor lehet vállalni, ha éppen egy ahhoz kapcsolódó szakot tanulsz az egyetemen?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, idén érettségizem, és szeretnék nyáron munkát vállalni. A profession.hu-n nézegetek, ahol olyan gyakornoki munkákat találtam, amelyekek elvárasainak megfelelek.

Persze azt értem, hogy pl egy mérnöki, vagy egy egészségügyi munkához szükséges a felsőoktatásban való részvétel, de pl ilyen logisztikai, vagy raktáros munkához, ami nem igényel tapasztalatot, csupán az angol nyelvtudás és az MS Office használata elvárás, akkor oda én is jelentkezhetek? Vagy inkább keressek más, nem gyakornoki munkát?

Ha bugyuta a kérdés sajnálom, de még nem igazán van tapasztalatom a munka világában. :D

Előre is köszönöm a segítséget!



2022. ápr. 14. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Az a 2 másodperc, hogy oda is elküldöd az önéletrajzod nem a világ vége.

Én pl szoktam logisztikai területen gyakornokot alkalmazni, tény és való, hogy nagyon erős rosta az egyetemi tanulmány, de ha nem lenne alkalmas jelölt megnézném azt is, aki (még) nem iratkozott be ilyen képzésre

2022. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%
Kevered a dolgokat. Gyakornoki munkához elvárás az adott területen tanuló hallgatókat keresnek, tehát mérnök gyakornoknak mérnök hallgatót stb. De a raktáros az nem gyakornoki munka, hanem diákmunka. Oda mehet bárki.
2022. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!