Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önkormányzatnál egy ilyen...

Önkormányzatnál egy ilyen fizetésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Vidéken, egy megyei jogú városban dolgozom a polgármesteri hivatalban jogászként. Ez az első munkahelyem, most múlott 3 éve, hogy itt vagyok.

A fizetésem bruttó 370.000 ft.

(Átkerültem személyi illetményre, eddig a Kttv.alapján voltam).



2022. ápr. 17. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Kiváló
2022. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Minek maradtál ott ilyen sok időt?
2022. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Itt nem nagy a merítési lehetőség, így örültem, mikor itt lett helyem.

Az utóbbi időben sajnos sokat romlott a helyzet (főnök szivatása, kollégák)

A fizetésemet viszont nemrég emelték a br.370-re.

Nem tudom, mit csináljak.

2022. ápr. 17. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Jogász vagy, ergó nem értesz semmihez, a végzettségedet illetően pedig kb. fél nap alatt 150-200 jogász ugrik a helyedre.


Nem bántásól írom, én is jelenleg most "jogászkodom", de reálisan kell látni a helyzetedet. Miskolcon a 370 bruttó kiváló bér, ill. van fix állásod.


B verzió, elkezdesz valami értéket is teremtő állást változatni, a jogászkodós "aktatologatást" pedig elengeded. Burkoló, kőműves, ács, fogorvos kb. annyit kér egy hétre, amennyi a Te havi bruttód..

2022. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ekkora hülyeséget még nem olvastam. Nyilván ő egy jogász , tanult rengeteget , majd elmegy ácsnak vagy kőművesnek?xd Mi a ****** értelme lenne ennek? Elmondok neked valamit , hiába megy el ilyen munkákat csinálni , ha ő jogász , feltételezem erre vágyott . Lehet nem is szeretné amit csinál, nem az ő világa lenne , akkor hogyan lenne jó a felsorolt szakmákban? Amit írtál akkor lenne reális ha az illető profi , elismert , de egy olyan szakmunkás aki nem annyira képzett , fix nem fog 200-300 k-t elvinni hetente . A jogászok nem értenek semmihez?? Hát vannak bajok a toronyban ....
2022. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz. Nekem bruttó 300 körül volt hasonló helyzetben, bár az úgy három éve volt. Öt év után szántam rá magam a váltásra, most haladgatok az ügyvédség felé (tulajdonképpen már az vagyok, csak még pár hónapig alkalmazottként). Nem könnyű döntés hogy maradj-e, és ha igen meddig, számításba jöhet hogy van-e már gyereked, van-e elképzelésed hogy mihez kezdenél magaddal a hivatal után.

Mindenesetre ez a fizu nem rossz, igaz nem is túl jó, sajnos ilyen a közszféra. Bár ahogy látom, nem is elsősorban a fizetés zavar. Érdemes lehet rámenni a nyelvekre, a jó angol és német azért kelendő, és ha levizsgázol, még a hivatalban is termel némi pénzt. Arra készülj fel, hogyha magánszférába váltasz, nagyon el kell tudnod adni magad, mert a közszférás múlt sajnos komoly hátrány.

2022. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy próbálj meg olyan helyre menni, ahol Kit. alapján fizetnek, ott gyorsabb a fizetés emelkedese.
2022. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2022. jún. 12. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!